poplatky za odpad - platí SVJ?

Vložil jarmila krenová, 16. Září 2019 - 13:06 ::

Dobrý den –

chtěla bych se zeptat, jak je to s poplatky za popelnice u SVJ. Platí je společenství nebo každý sám individuálně (i když v bytě nebydlí trvale)? Děkuji (doufám, že mě neseřvete :-)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Omar (bez ověření), 16. Září 2019 - 20:43

  Paní Krenová,

  v platbách za odpad je chaos (= rozhoduje místní úprava). Někdo v důsledku toho platí vícekráte, někdo neplatí vůbec. A je to tak v souladu s předpisy.

  Více zjistíte na obecním úřadech příslušných Vašim nemovitostem a Vašemu trvalému bydlišti. Kde skutečně produkujete odpad přitom není podstatné.

  Třeba v Brně jsou pravidla tak složitá, že je potřeba inženýrského vzdělání na pochopení diagramu, kterým město tato pravidla přibližuje veřejnosti.

  Tato pravidla jsou navíc podle všeho protiústavní. Zákon totiž říká, že místo trvalého pobytu nemá žádné důsledky. To znamená, že podle trvalého pobytu nelze nic platit. (Jenže vysvětlujte to v Brně, že.)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2019 - 6:43

  Třeba v Brně jsou pravidla tak složitá, že je potřeba inženýrského vzdělání na pochopení diagramu, kterým město tato pravidla přibližuje veřejnosti. – tak pokud tohle myslíte vážně, tak už chápu proč píšete tak nesmyslné příspěvky :-) Co je na tom složitého? Myslím, že není třeba být Ing, i člověk se základním vzděláním to pochopí. SKUPINY POPLATNÍKŮ

  1. fyzické osoby, které mají na území města Brna evidován trvalý pobyt,
  2. fyzické osoby, kterým byl podle zákona upravujícího pobyt cizinců na území České republiky povolen přechodný pobyt v obci na dobu delší než 90 dnů,
  3. fyzické osoby, které podle zákona upravujícího pobyt cizinců na území České republiky pobývají v obci přechodně po dobu delší 3 měsíců,
  4. fyzické osoby, kterým byla udělena mezinárodní ochrana podle zákona upravujícího azyl nebo dočasná ochrana podle zákona upravujícího dočasnou ochranu cizinců,
  5. fyzické osoby, které mají na území města ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši odpovídající poplatku v základní sazbě za jednu fyzickou osobu
  Vložil Omar (bez ověření), 17. Září 2019 - 7:52

  Paní Radko,

  píšete, že není třeba inženýrského vzdělání a že pravidla v Brně jsou srozumitelná. Budiž. Potom zde vysvětlete, co to je „byt …, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba“ a jak tuto skutečnost jako vlastník bytu zjistíte/ověříte.

  Dále, uvádíte z pravidel pouze jejich část. Pravidla mají řadu výjimek a speciálních případů, které jste neuvedla, a dále jsou zvláštní pravidla pro podnikatele a právnické osoby a jejich různé kombinace.

  Je vidět, že nejste z Brna.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2019 - 9:20

  jsem z brna :-) a nikdy jsem problém s pochopením za které nemovitosti mám platit odpady neměla, protože pravidla jsou zcela jasná.

  Vložil Omar (bez ověření), 17. Září 2019 - 9:25

  „pravidla jsou zcela jasná“

  Takže odpověď neznáte. Mám v domě pět bytů, kolik budu platit? Zda je „v bytech“ někdo hlášen k pobytu nelze zjistit. V některých jsou firmy, v některých bydlí cizinci.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Září 2019 - 9:45

  pokud nevíte, zda je ve vašich bytech někdo nahlášen, tak 5×670 :-) pokud máte v bytech cizince, tak jistě víte, co je vaší povinností vzhledem k cizinecké policii a dalším orgánům, takže za ten byt, kde bydlí, bude platit odpady cizinec, pokud se vejde do jmenovaných poplatníků. firma mě vůbec nezajímá, ta nemá trvalý pobyt :-)

  Vložil Omar (bez ověření), 17. Září 2019 - 9:49

  „pokud nevíte, zda je ve vašich bytech někdo nahlášen“

  Já to vím. V bytech přihlášen k pobytu nikdo není, protože není možné se přihlásit do bytu. To ale neví tvůrci pravidel.

  Protože v bytě (jakémkoli) nikdo není přihlášen, platí vždy vlastník bytu.

  Vložil Omar (bez ověření), 17. Září 2019 - 9:47

  „za ten byt, kde bydlí, bude platit odpady cizinec, pokud se vejde do jmenovaných poplatníků.“

  Takže bude platit cizinec a vlastník taky? Takto to totiž plyne z pravidel.

  „firma mě vůbec nezajímá, ta nemá trvalý pobyt :-)“

  Takže bude platit firma a vlastník taky? Takto to totiž plyne z pravidel.

  Vložil jar (bez ověření), 16. Září 2019 - 19:23

  V Praze Letňanech platil majitel bytu odpad podle velikosti bytu. V bytě kde bydlel pouze majitel a ve stejném bytě o patro níže s 5 bydlícími byl poplatek za odpad stejný.

  Vložil All .. (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 22:39

  Mistni vyhlaskou je stanoveno vyvazeni 3× tydne.

  ceny stanovuje Magistrat. Plátcem poplatku je vlastník nemovitosti, kde vzniká komunální odpad.

  http://www.praha.eu/…i_odpad.html

  Jak si to pak dale delite je vasi volbou.

  Vložil Pozorovatel, 16. Září 2019 - 18:14

  U nás posílá složenky město každému občanovi města mimo SVJ

  Vložil Jan77 (bez ověření), 16. Září 2019 - 15:49

  Neseřveme :) ale bez dalšího nelze jednoduše odpovědět – různé obce mohou mít poplatky upraveny různě.

  Např. některé mají povinnost spojenou s adresou trvalého bydliště (pak si platí každý sám). Ale třeba v Praze je povinnost k poplatku spjatá s vlastnictvím nemovitosti, kde odpad vzniká (a zde je obvyklé, že poplatek vybírá SVJ za celý dům od členů SVJ)

  Vložil Pavel II (bez ověření), 16. Září 2019 - 13:39

  Např. v Brně je povinnou osobou každý vlastník.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Září 2019 - 14:18

  nejen vlastník, ale i obyvatel s trvalým bydlištěm :-)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".