Poplatky SVJ - od predani nebo

Vložil Peter (bez ověření), 25. Duben 2019 - 6:19 ::

Dobry den, prosim vas od kedy ma novy majitel bytu platit poplatky SVJ?

Od Datumu prevzatia bytu – A Alebo od jedneho z datumov na vyrozumeni z katastra?: Vklad byl proveden dne B, a to s právními účinky k C

V mojom pripade je A medzi B a C a zastupkyna SVJ mi poslala este datum, ktory je 5 dni po C.

Dakujem

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xx (bez ověření), 25. Duben 2019 - 8:26

  Majitelem bytu se stáváte od dne právního účinku vkladu na Katastr. Zjednodušeně řečeno, příslušný návrh na vklad donesete na Katastr např. 15. února. Katastr vklad zapíše asi tak za 3 týdny, za měsíc, ovšem s datumem 15. února. Od 15. února máte povinnost přispívat, od 15. února jste vlastníkem bytu. Vzhledem k tomu, že za února přispěl původní majitel, tak obykle přispíváte od 1. března.

  Vložil Petr, 25. Duben 2019 - 11:07

  Zajímavé je také řešit rozúčtování jak příspěvků správy domu tak záloh mezi původního a nového vlastníka.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 25. Duben 2019 - 15:41

  Jak je uvedeno v předchozích odpovědích, stává se nabyvatel členem SVJ ode dne účinnosti zápisu převodu jednotky do LV na katastru. Do dne předchozího je vlastníkem převodce.

  Předepsanou měsíční sumu rozdělíte na dva díly, a to pro starého a pro nového vlastníka, a to podle počtu dní do dne před datem účinnosti a od data účinnosti. A stejně vypořádáte přeplatek staré platby a nedoplatek nové platby. Prostě trojčlenka.

  Tak postupují i dodavatelé energií, když měníte odběratele k nějakému datu.

  Vložil Peter123 (bez ověření), 26. Duben 2019 - 20:53

  Dakujem za odpovede. Beriem si z toho, ze poplatky mam platit od datumu na rozhodnuti z katastru a to konkretne „s právními účinky k C“

  Velmi pekne dakujem za vas cas.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".