podpis zápisu ze schůze výboru SVJ

Vložil starousek, 6. Listopad 2016 - 17:28 ::

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tím, když dva členové výboru odmítnou podepsat zápis ze schůze výboru SVJ. Případně jak se toto dá řešit. Zápis byl zapsán dle jednotlivých bodů na pozvánce a průběhu schůze. Veškeré připomínky k němu byly zodpovězeny a jsou součástí zápisu. Ve stanovách máme k této problematice uvedeno-Zápis podepisuje ten, kdo jednání voleného orgánu svolal a alespoň jeden další člen orgánu. Výbor má 3 členy. Za celých 8 let jsem, co jsem ve výboru SVJ, jsem se s tímto přístupem nesetkal. Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pozorovatel, 6. Listopad 2016 - 17:34

    Odmítnutí podpisu členy výboru nebo i nesouhlas s něčím při hlasování se uvede do zápisu a tím je to vyřízeno.Podepíše předseda.

    Vložil starousek, 7. Listopad 2016 - 8:08

    Děkuji za odpověď. Doplním zápis o odmítnutí podepsat zápis a dál to nebudu řešit. Přeji pěkný den.

    Vložil osma, 7. Listopad 2016 - 9:26

    Starousku,

    můžete mít ve stanovách např., že zápis podepisuje předsedající a zapisovatel (nebo ověřovatel), v tom případě by absence druhého podpisu odporovala stanovám a zápis by mohl být považován za neplatný. Vysvětlete kolegům z výboru, že podpis pod zápisem slouží k ověření správnosti zápisu, nikoliv jako souhlas s případnými přijatými usneseními. Do zápisu lze uvést případný nesouhlas člena výboru s usnesením včetně důvodu tohoto nesouhlasu. Ověřovací podpis by pak snad už neměl být problém.

    Vložil Pajer (bez ověření), 7. Listopad 2016 - 12:42

    Dobrý den, a jak je to prosím v případě, kdy je předsedající zároveň zapisovatelem? Jsme malé společenství o 6 vlastnících, zatím se řídíme vzorovými stanovami dle ZoVB, budeme měnit dle NOZ…v těchto stanovách máme uvedeno, že zápis ze shromáždění podepisuje předsedající a zapisovatel, jenže já jsem předsedající a zároveň zapisovatel. Stanovy nevylučují, že předsedající nesmí mít stejnou roli. Postupujeme tedy správně nebo ne? A když už jsme u toho, ve stanovách máme, že předseda jedná navenek a podepisuje navenek s druhým členem výboru. Poradíte prosím někdo, jak je to s roční závěrkou? Je to interní dokument, tudíž ho může předseda podepsat sám /na základě schválení závěrky shromážděním) nebo musí být podpisy 2?

    Děkuji Pajer

    Vložil Pavel, 10. Listopad 2016 - 15:09

    Problém podepisování účetní závěrky není triviální. Rozhodně ÚZ nemůže podepsat jen účetní.

    Řeší to zákon č. 563/1991 Sb. § 18/3/text za písm. f).

    Bez podpisu statutárního orgánu se nejedná o ÚZ.

    Pokud takové listiny vložíte do sbírky listin, tak jste nezveřejnili ÚZ včetně všech možných sankcí.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Pavel II (bez ověření), 10. Listopad 2016 - 14:58

    Pokud žádný z vlastníků nevznese námitku tak to neřešte. Pokud ano zvolte si zapisovatele. Účetní závěrka může být podepsána třeba jen vystavovatelem – účetním. Pokud ji používáte k nějakým nespecifikovaným úředním účelům pak podpisy podle toho co máte zapsáno v rejstříku.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".