plynové sporáky

Vložil Petr Vacek (bez ověření), 22. Únor 2013 - 11:11 ::

Zdravím Vás, Mám dotaz. Při odečtech spotřeby tepla jsem zjistil že dva vlastníci z 38 používají v našem panelovém domě plynové sporáky.(dům není pro tyto sporáky zkolaudován)plyn­.lahve mají schovány v bytě.Když jsem upozornil vlastníky plyn.sporáků, že asi porušují zákon bylo mi řečeno že to toho mi nic není že to takhle tady u nás v domě funguje 30 let. Můžete mi prosím poradit jak postupovat proti tomuto nešvaru?

s pozdravem Petr.(nový předseda SVJ)

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr Vacek (bez ověření), 22. Únor 2013 - 12:23

    máme poměrová měřidla na každém topném tělese bez možnosti dálkového odečtu,takže musím prolést celý byt.

    děkuji za odpověďi. Fakt je tedy ten že do plyn.sporáků mluvit nemůžu.Musím se jít vlatníkům plyn.sporáků omluvit,ješte že jsou jenom dva :) Petr

    Vložil Jaroslav Jaroslav, 22. Únor 2013 - 11:45

    stačilo trochu googlovat:

    • ČSTZ – České sdružení pro technická zařízení vydalo k tomuto Odborné stanovisko. V jedné bytové jednotce smějí být umístěny dvě jednoduché tlakové stanice, ke každé z nich pak dvě lahve do 15 kg. Ve stanovisku není zmínka o velikosti domu – počet jednotek. Takže bez omezení na počet bytů. Fyzická osoba – uživatel bytu – je povinna si počínat tak, aby nedoško ke vzniku požáru. Není povinna provádět v bytě kontroly a revize dle Vyhl.č.85/1978 Sb., protože nepodniká. Vydáním tohoto Odborného stanoviska, měním své tvrzení o počtu tlakových stanic v jednom obytném domě.
    • takže vám do toho asi skutečně nic není.
    Vložil Úvěr (bez ověření), 22. Únor 2013 - 17:20

    „Fyzická osoba – uživatel bytu – je povinna si počínat tak, aby nedoško ke vzniku požáru. Není povinna provádět v bytě kontroly a revize dle Vyhl.č.85/1978 Sb., protože nepodniká.“

    Společenství vlastníků také nepodniká.

    Vložil Poživil Josef (bez ověření), 22. Únor 2013 - 14:22

    Pane jarolave-jarolave,nemys­líte,že tu jde o možnou výstrahu z pohledu Frenštátu /Radhoštěm? Co když to mají lidé v nepořádku,bomby (uzávěry) jim utíkají,oni se přitom v bytě nezdržují,kdy by něco event.cítili a jinak tak může proto dojít při použití byt.zvonku dost velkému „třesku“ a máme tu nový Frenštát,co Vy na to? Já bych se neoháněl nějakými zákazy a příkazy. Vždyť to by mělo být v zájmu všech lidí v paneláku či jiném baráku.Vysvětlujte něco babce co a jak míá být,to raději se podívám sám a příp.opravím, právě proto,aby k něčemu nedošlo.Chci věřit, že každý by pochopil a hlavně v dnešní době ohledně případu ve Freštátu, o zájem revize ve všech bytech. To jen něco málo z mého pohledu, nezlobte se proto na mě. Poživil Josef, Liberec

    Vložil Jaroslav Jaroslav, 22. Únor 2013 - 14:44

    ve Frenštátu urazil plynové trubky ve sklepě, který se zaplnil plynem. A ano – skutečně si myslím, že předseda SVJ tu nená od toho, aby mi říkal, co smím nebo nesmím mít ve svém bytě v kuchyni. Pokud mám nějaké podezření volám policii (když si myslím, že si majitel doma na plotně vaří pervitin) a nebo volám hasiče (pokud si myslím že je nějaké riziko požáru či výbuchu) ale SVJ,předseda či pověřený vlastník není domovní důvěrník, co může dirigovat život majitelům bytů.

    Vložil Úvěr (bez ověření), 22. Únor 2013 - 11:21

    Pane Petr Nový,

    jak jste mohl při odečtu tepla zjistit, kde jsou v bytech umístěny plynové láhve? Měl jste oprávnění k takovémuto zjišťování?

    Vložil Qwerty (bez ověření), 22. Únor 2013 - 14:56

    Úvěr je také jeden z mnoha, který povyšuje tzv. lidská práva i nad lidské životy. Asi mu nevadí, že sousedův byt vybuchne a Uvěr zahyne, hlavně že u souseda nebyla porušena jeho lidská práva mít bytové rozvody plynu v nepořádku.

    Já se domnívám, že by naopak měla být povinnost provádět revize plynu a el. i v samotných bytech vlastníků. Pokud tam nikoho nepustí, tak ať předají revizní zprávu od autorizované osoby. Sice tak zasáhnu do jejich lidských práv ohrožovat své okolí, ale život je mi milejší.

    Holt máme každý jiný hodnotový žebříček.

    Vložil Úvěr (bez ověření), 22. Únor 2013 - 17:15

    Pane Qwerty,

    pokud je dáno právo kontrolovat plynové láhve v bytech, pak je možné tohoto práva požívat a není třeba se zaštiťovat prováděním jakýchsi odečtů, které k požadovanému zjištění zjevně nevedou a vést nemohou, už jenom proto, že odečty je technicky možné provést bez vstupu do bytu. Další Vaše vývody jsou pouze Vašimi domněnkami, které jsem nenapsal.

    Napište spíše, kdo podle Vás požívá shora uvedeného práva, a uveďte k němu některé technické detaily, např. zda a jak dlouho dopředu musí dát vědět, že hodlá tohoto svého práva konsumovat.

    (O můj názor zde nejde, ale chcete-li ho znát: Je s podivem, že není dána povinnost revizí a údržby technických zařízení v bytech. Stejná trubka projde zdí a najednou se řídí jinou bezpečností.)

    Vaše řešení má jméno:

    Úvěr

    Vložil Viktor_SVJ, 22. Únor 2013 - 11:32

    Co treba tak, ze sel odecitat indikator na radiatoru v kuchyni a vsiml si, ze narozdil od ostatnich, co maji elektricke sporaky, ma nekdo sporak na plyn?

    Myslite snad, ze kdokoliv potrebuje „opravneni“ na to, aby pouzival svoje vlastni oci?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".