Plyn v koupeném bytě.

Vložil Prokop (bez ověření), 1. Březen 2019 - 6:47 ::

Dobrý den Koupil jsem nový byt a v jednom pokoji byla vyvýšena podlaha. Protože původní majitel přehodil kuchyň s pokojem a nevyřešil sítě jinak než zvednutím na OSB desky. Po čase jsem se dal do díla, proto že podlaha byla vrzavější a problematičtější. Po odkrytí mě omylo. Odpady, voda, kousek dál plyn a těsně u něj ležel kabel NN. Revizní technik plynu mě říkal, že to neexistuje a že to nesplňuje normu. V dutinách to nesmí být! Bylo tu i několik přestupků proti elektro normám, ale to je teď vedlejší. Máte někdo zkušenosti s podobným problémem? Zvažujeme s bývalým majitelem mimosoudní vyrovnání, případně i soud. Rozkopat celý byt po ,,rekonstrukci,, není vůbec ok.

Díky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Březen 2019 - 18:17

  pokud je umístěn v zpravidla betonovém kanálku, který je zcela vyplněn materiálem jako je písek, asfalt atd. Norma je postavená spíše na haly a výrobní prostory, protože zákonodárce nepočítal s možností, že by to někdo takto realizoval v prostorách určených pro bydlení. Nicméně je zakázáno vést plynoinstalaci v dutých prostorách. Jsou jisté vyjimky za použití chrániček s čichačkami, ale to nelze ve Vašem případě použít. Je třeba plynoinstalaci umístit do zdi nebo na zeď a ten nesmysl odpojit. Asi těžko najde bývalý majitel kladnou revizní zprávu na takto „upravenou“ instalaci, protže o žádnou nepožádal a nikdo by mu ji nevydal.

  Vložil Prokop (bez ověření), 4. Březen 2019 - 11:19

  Děkuji za smysluplný komentář. Revize plynu určitě nebyla. Hlavní potrubí bylo schováno v kapse pod sádrokartonem. Odbočka byla pod podlahou +30cm ve velkém uzavřeném prostoru. Bez dodatečného zakrytí asfaltem nebo pískem. Jenom měď zabalená v měkké pěně. revizní zprávu na stávající zařízení ještě nemám, ale plyn je už odpojený. Uvidím co do zprávy napíše.

  Vložil Misme, 1. Březen 2019 - 8:00

  Jedná se o skrytou vadu nemovitosti, k níž se váže možnost reklamace, viz NOZ (např. § 2112…).

  Vložil Jarda_, 1. Březen 2019 - 12:23

  Pokud máte od revizního technika písemnou zprávu…

  Tak trochu pochybuji, že vám RT napíše, že “to neexistuje”…

  Vše je odvislé od obsahu té zprávy.

  Vložil MartinII, 2. Březen 2019 - 10:27

  Záleží možná také na tom, zda si prodejce nedal nějakou šikovnou formulaci do kupní smlouvy. Kdy jste byt kupoval ? Existují promlčecí doby. Na takový dotaz by vám nedal správnou odpověď ani nejdražší právník.

  Vložil . (bez ověření), 2. Březen 2019 - 12:51

  Chci vidět tu revizní zprávu, která by byla použitelná proti prodejci :-)

  I kdyby nekoupil IS AS, i kdyby neuplynula promlčecí doba, IMHO RZ takovou, jakou si představuje, na 99% nedostane. Rozhodně ho sem nevystaví, skončí se svou naivní představou jako magda3 s 15 rozsudky proti ní.

  Ostatně rozvod v podlaze, kterou zrovna předělává, a který lze snadno za pár kaček předělat? Metr trubky stojí 20,– a metr CYKY 3Jx2,5 podobně.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".