Plyn a SVJ

Vložil galaxian, 2. Září 2015 - 22:18 ::

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda by bylo možné provést, pokud by s tím souhlasili všichni vlastníci, následující věc: Každá jednotka u nás v domě má vlastní etážové topení, tedy vlastní plynový kotel. Lze zřídit při hlavním plynovém uzávěru patní plynoměr, který by byl psaný na SVJ? Společenství by platilo účet dodavateli plynu a spotřebu by rozúčtovávalo jednotlivým vlastníkům podle jejich skutečné spotřeby odečtené z vnitřních plynoměrů, zkrátka by to fungovalo jako s vodou. Dodavatelé by mohli být svolní k lepším cenovým nabídkám, vzhledem ke spotřebě, nicméně si nejsem jistý, jaké překážky na této cestě jsou a zda je takový postup možný.

Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil PavelII (bez ověření), 5. Září 2015 - 17:46

  Požádáte libovolného dodavatele plynu o smlouvu na nové připojení (tzv. SOP), kde uvedete předpokládané množství plynu z projektu, který si necháte projetantem zpracovat. Obdržíte SOP, kde bude definován plynoměr. Oprávněný zhotovitel připraví pro tento plynoměr tzv. atrapu a propojí ji ochozem. Pro ukončení stávajících smluv dosavadními zákazníky je vhodné si nechat podepsat plnou moc a osobně to vyřídit. Současně za SVJ požádáte o uzavření nové smlouvy a dohodnete shodný termín demontáže a montáže. S instalační firmou je třeba na tento termín dohodnout nákup a montáž podružných plynoměrů (doporučuji Gallus s roztečí 100 mm, které jsou levnější než Prema s roztečí 250 mm). SVJ musí uzavřít s jednotlivými vlastníky smlouvu o podmínkách dodávky t.j. co se stane když dluží na zálohách, na vyúčtování, jak řešit reklamace /stačí použít postup plynáren/. Co bude stát zpětná montáž plynoměru po zaplacení dluhu. Tato námaha bude odměněna nižší cenou již z toho důvodu, že se dostanete do jiného odběrního pásma. V současné době pak nejniží ceny má E.ON a MND a.s. (Moravské naftové doly – vlastník Komárek).

  Vložil svjvmt, 3. Září 2015 - 10:19

  A proč se neptáte na plynárnách? Ty jsou kompetentní k odpovědi, nebojte se, nekoušou. Rozdíl mezi patním a bytovým by se rozpočítal.

  Vložil tata_FIDO, 3. Září 2015 - 7:32

  a jak bude provádět výměnu bytových plynoměrů, která je po 10 letech? stejné jako s vodoměry. Dle men zbytečná investice, co se zeptat nejdříve plynáren, zda na to vůbec přistoupí?

  Vložil PavelII (bez ověření), 5. Září 2015 - 17:50

  po 10 letech samozřejmě není nutná. Záleží na čem se dohodnou vlastníci. Jinak se prostě koupí nové a ty staré se mohou poslat na repasi a verifikaci do Skutče. Lze to dělat po etapách, protože termín je věcí vlastníků. Finančně se to vyplatí zejména u menších bytů, které nepřesáhnou spotřebu 950 m3/rok. Výměnu ovšem musí dělat odborná firma.

  Vložil P_V (bez ověření), 5. Září 2015 - 21:56

  Výměna je nutná. Je to stanovené měřidlo a jeho použití k rozúčtování, když má prošlé ověření, je nezákonné. To se dohodou překonat nedá.

  Vložil Krupp, 3. Září 2015 - 6:40

  Jak chcete měřit odběr v jednotlivých bytech? Plynárny plynoměry v bytech odstraní? Jirka

  Vložil galaxian, 3. Září 2015 - 6:55

  Jde samozřejmě jen o nápad. Mohlo by to fungovat jako u vody, vnitřní plynoměry by musely zůstat, aby bylo možné měřit spotřebu každé jednotky.

  Děkuji

  Vložil mijaa (bez ověření), 3. Září 2015 - 11:19

  A v momentě,kdy vám někdo přestane platit, jak byste to řešily?Platili to za něj?Takhle ho plynárny odpojí a vy s tím nemáte nic společného,žádné náklady na vymáhání.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".