platnost Prohlášení pro SVJ

Vložil Rimoraj (bez ověření), 2. Červenec 2018 - 22:49 ::

SBD vypracovalo v roce 1997 Prohlášení a uložilo v KN. SBD bylo zlikvidováno v roce 2004. Platí plné znění Prohlášení pro vlastníky nově vzniklého SVJ? Děkuje a zdraví Rímoraj.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil petr123 (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 17:55

  to, co je v prohlášení vlastníka stavby, uloženém v Katastru nemovitostí, je pro svj svaté! Prohlášení mohou změnit pouze dotčení vlastníci – § 1169 obč. zákoníku. Katastr nemovitostí při změně prohlášení bude vyžadovat podpisy dotčených vlastníků.

  Vložil . (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 6:23

  Samozřejmě. Prohlášení vlastníka je platné až do doby, kdy se neodstraní jeho případné vady (pokud tam jsou), nebo pokud není z nějakých objektivních důvodů změněno. Např. kdyby se změnily vlastníkům podíly na spol. částech domu. Prohlášení vlastníka nelze měnit tak, jak fouká vítr. Prohlášení vlastníka není pro SVJ, ale popisuje rozdělení domu na jednotky.

  Vložil MartinII, 3. Červenec 2018 - 13:33

  Prohlášení vlastníka bylo sepsáno kvůli převodu vlastnictví bytů z BD na vlastníky. Od té doby se mohlo něco změnit, třeba závazky budovy viz § 1166/c (např. antény šíření signálu TV).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".