Platíme služby, ale majitel je neplatí, odpojili nás

Vložil Anonymous, 13. Únor 2020 - 22:07 ::

Dobrý den, je nás kolem 10 nájemníků, kteří řádně platíme nájem a služby. I přesto jsme byli odpojení od vody. Majitel za nás nezaplatil zálohy. Vodárna nás tak odpojila. Jak se bránit. Děkuji za rychlou odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Laky (bez ověření), 16. Únor 2020 - 11:21

  Nejprve popravdě uvést, proč majitel nezaplatil zálohy vodárnám?

  Vložil Justitianus, 14. Únor 2020 - 9:18
  Mohlo by se podle okolností jednat o trestný čin podle Trestního zákoníku § 208 Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Záleží na okolnostech – otázka je proč vlastník budovy přeslal poskytovat dodávku vody.
  • Pokud by tím chtěl dosáhnout vystěhování nájemců (a úmysl se prokáže), jde o trestný čin.
  • Pokud „jenom“ nemá peníze (špatně hospodařil, koupil bezcenné akcie nebo prohrál peníze na automatech), pak nelze prokázat úmysl a trestný čin se nestal.

  Asi před deseti lety byl stejný případ, hodně se to medializovalo. Vlastník domu se chtěl zbavit nájemců, takže přestal hradit zálohy a došlo k odpojení budovy od vodovodního řadu.

  Tehdy si nájemci domluvili s vodárenskou společností, že budou zálohu na vodu pro dům zasílat přímo na její účet. Na základě toho pak dodavatel vody obnovil dodávku.

  Toto náhradní krátkodobé řešení má svá velká úskali: smlouva je totiž sjednána mezi vodárenskou společností a vlastníkem objektu. I když nájemci budou platit zálohy za dlužníka, vyúčtování (a všechny případné přeplatky) obdrží vlastník domu. To platí pokud nebudete mít s vodárenskou společností nějakou jinou speciální dohodu.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".