Platby do fondu oprav

Vložil Zlatohorak, 26. Září 2010 - 9:09 ::

Dobrý den.Jsem vlastník bytu a taky jsem koupil od našeho združení nebytový prostor,16m velký,a kromě osvětlení a okének nemá žádné vybavení.Nedávno jsme rozjeli zateplování.A tak nám zvýšili platby do fondu oprav.Nebytový prostor mi započítali do metrů bytu.A tak platím do fondu jako za byt 3+1,i když mám jen 2+1.Je správné patit za nebytový prostor stejné sazby jako za byt?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymka (bez ověření), 5. Říjen 2010 - 8:48

  Nezáleží na tom, zda jde o byt nebo nebytový prostor. Nezáleží na vybavení. Do „FO“ se platí podle velikosti spoluvlastnických podílů. Takže si to můžete sám spočítat…podle toho, co máte uvedeno v katastru nemovitostí u nebytového prostoru a u bytu a znásobit to odsouhlasenou výší platby na m2 – např. máte odsouhlaseno 20 Kč/m2, velikost spoluvl.podílu u bytu je 400/13700, velikost nebytového prostoru 160/13700 – t.j. na byt 40×20 Kč = 800 Kč, na nebyt 16×20 Kč = 320 Kč.

  Vložil Honza K. (bez ověření), 4. Říjen 2010 - 22:57

  Dobrý den, když dovolíte, trochu bych rozšířil ten dotaz. Mají vůbec uživatelé nebytových prostor odvádět platby do fondu oprav? V případě našeho SVJ není v uzavřených smlouvách o FO nic, tzn. uživatelé NP zřejmě nic takového neplatí.

  Vložil Anonymouz (bez ověření), 5. Říjen 2010 - 7:16

  Zajisté jste myslel „fondem oprav“ příspěvek na správu což většina normálních diskutujících pochopí.

  Z příspěvků na správu se hradí nejrůznější náklady na správu, např. spotřeba režijního materiálu, opravy společných částí domu, telefon, bankovní poplatky, poplatky SIPO, odměny členů orgánu SVJ, odměny vyplácené na základě dohod o provedení práce a další. To všechno se na vlastníky rozpočítává podle spoluvlastnických podílů (§ 15 odst. 2 ZDP), nestanoví-li dohoda podepsaná všemi něco jiného.

  Vložil lake, 5. Říjen 2010 - 5:43

  Ani vlastníci bytů, ani vlastníci nebytových prostor v domě neodvádějí nic na "fond oprav". SVJ takový fond nemá. Pokud by jej mělo, naplňovalo by jej z vlastních příjmů: např. z nájemného za prostory nebo jednotky ve vlastnictví SVJ, z plateb přijatých za poskytování tepla z vlastní kotelny v majetku SVJ, z příjmů z prodeje vlastního majetku, atd.

  Výhodou rezervních fondů je, že je legálně možno vyhnout se zdanění příjmu. To v SVJ většinou není zapotřebí.

  Nájemci nebytových prostor samozřejmě neplatí žádný "FO", nýbrž platí nájemné pronajímateli.

  lake

  Vložil Anonymou (bez ověření), 26. Září 2010 - 9:12

  Ano

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".