PENB na ČRo Dvojka 22.7.2015

Vložil Pavel, 7. Červenec 2015 - 17:02 ::

Ve středu 22.7.2015 má být pořad na ČRo Dvojka od 16,30 do 17,00 hod.

Pozvaný je ústřední ředitel Státní energetické inspekce, který má odpovídat na dotazy k „energetickým štítkům“.

Hezký den!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 22. Červenec 2015 - 0:33

    Podle scénáře to bude pro začátečníky, ale bude možnost telefonických dotazů.

    Některé odpovědi mohou být zajímavé.

    Judikatura zatím není a tak názory ředitele SEI mohou být prvotním výkladem 406/2000 Sb.. Jedná se o praktika, do jehož kompetence patří dohled nad dodržováním tohoto zákona.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil LEX, 8. Červenec 2015 - 0:18

    To bude jistě fundovaný pořad.

    Vložil Pavel, 8. Červenec 2015 - 12:05

    LEXi,

    k fundovanosti pořadu můžete přispět i Vy položením fundovaných otázek.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil levape, 22. Červenec 2015 - 17:12

    Tak byl to fundovaný pořad ? Nestíhal jsem.

    Vložil lake, 22. Červenec 2015 - 18:08

    Pořad si můžete přehrát z archivu Českého rozhlasu – Dvojky: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3435419. A jak to dopadlo? Inu, podle očekávání.
    ------------------------------------------------------------------

    Ústřední ředitel Státní energetické inspekce Pavel Gebauer se domnívá, že dům je ve vlastnictví SVJ. Pravil to v čase 19:10.

    Když ho redaktorka vzápětí opravila, že tomu tak není, pravil že tedy dům může být ve spoluvlastnictví družstva a SVJ. Čas 19:27.

    Nepravdivě tvrdil, že průkaz je nutno předat pouze při prodeji bytu, nikoliv však při prodeji nebytového prostoru. Pan ústřední ředitel nezná § 7a odst. 3 zákona č. 406/2000 o hospodaření energií. Čas 20:00.

    lake

    Vložil Pavel, 22. Červenec 2015 - 22:17

    Ješitně se musím pochlubit, že jsem pro dramaturgyni pořadu připravil nějaké otázky, poskytl základní informace o PENB a o SVJ. Např. že SVJ standardně nevlastní jednotky. Proto redaktorka mohla ihned reagovat, když tam ústřední ředitel blábolil, že SVJ je vlastník.

    Bohužel jsem neměl možnost předem poučit pana ústředního ředitele o tom co je v § 7a zákona č. 406/2000 Sb. a co je vlastně SVJ.

    Na otázky, které jsem zaslal předem, pan ústřední ředitel jen popleteně mluvil nějaká slova.

    Až se podruhé narodím budu chtít dělat nějakého ústředního ředitele!!!!

    Hezký den!

    Pavel

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".