patří zábradlí balkonu mezi hlavní svislé a vodorovné konstrukce

Vložil Anonymous, 31. Květen 2018 - 19:55 ::

Jsme vlastníky bytové jednotky s balkonem . Dle prohlášení vlastníka jsou součástí bytové jednotky i balkony, na které je přístup vždy jen z prostoru jednotlivých bytů. V určení společných částí budovy balkony explicitně uvedeny nejsou. Jsou tam však uvedeny hlavní svislé a vodorovné konstrukce. Což zřejmě asi konstrukce balkonů jsou. Je z hlediska stavebních konstrukcí oprávněné řadit zábradlí balkonu mezi hlavní svislé a vodorovné konstrukce? Zábradlí je tvořeno ocelovými pozinkovanými prvky se sklodrátěnou výplní . Konstrukce zábradlí je kotvena šrouby ze spodu vodorovné balkonové železobetonové desky. Je nutné žádat o souhlas společnenství SVJ k upevnění lehce demontovatelné stínící rolety na konstrukci zábradlí v podhledu stropu balkonu? Jedná se tím o zásah do hlavní vodorovné konstrukce? Stínící technika je z pohledu stavebního úřadu pouze zařízením. Díky za odpověď. Lada

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Markéta Gr., 1. Červen 2018 - 6:05

  Dle mého názoru zábradlí je součástí balkonu a tedy součástí bytové jednotky. Záleží co je ve stanovách. Někdy si vlastníci vyhradí právo odsouhlasit úpravy balkonů, aby nebyl narušen jednotný vzhled domu.

  Vložil Markýza (bez ověření), 1. Červen 2018 - 20:00

  Díky Markéto za odpověď. Já vím, že je zábradlí součástí balkonu a tudíž i ve vlastnictví majitele bytové jednotky. Otázka však je zda zábradlí jako takové lze označit za hlavní konstrukci domu. Lada

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Červen 2018 - 16:57

  není hlavní konstrukcí domu. SVJ není nadřízený orgán a tedy nic nepovoluje. Tím je jen a pouze shromáždění vlastníků resp. vlastníci. Pokud montáž rolety nezasahuje do společných částí domu (obvodové zdivo) nepotřebujete žádný souhlas. Pokud ano pak vlastníků, ne SVJ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".