Pár dotazů nováčka

Vložil nový člen výboru (bez ověření), 17. Březen 2013 - 11:55 ::

Tyto skvělé stránky mě zaujali, ještě se tu neorientuji a již prosím o pomoc. Pár dotazů: 1. Je nějaká povinnost člena výboru nebo výboru jako celku aby řešil hluk vlastníka v bytě? Pokud ano nebo ne tak dle čeho… 2. Máme dle Prohlášení vlastníka bytové balkóny , které jsou přístupné pouze z bytu vlastníků v osobním vlastnictví -není to společný prostor. Jak postupovat v případě, že SVJ si bude chtít na výměnu těchto balkónů úvěr a část peněz, které jsou určeny na rekonstrukce společných částí domu. Musí být souhlas 100% vlastníků? A proč?

Moc děkuji za případné odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jandus (bez ověření), 18. Březen 2013 - 9:20

  Výbor ani nikdo jiný prakticky není schopen řešit hluk v bytě. Sám mám zkušenost, že při „diskotéce“ v nočních hodinách působí policie stejně jenom jako výstraha (nic jiného nemůže) a na otrlého to neplatí. Oni se do toho ani sami moc nehrnou.

  Povinost výboru to v žádném případě není. Ten má pečovat o dům a ne o sousedské vztahy.

  Stížnost na Obecním úřadě má stejný účinek jako na Hlavním nádraží. Nikomu se do toho nechce.

  Vložil Krobot (bez ověření), 19. Březen 2013 - 16:03

  Zálohy nebo příspěvky vlastníků SVJ nelze použít pro opravu zařízení v majetku vlastníka bytu. Pokud si něco chtějí vlastníci dohodnout pak to musí být dohoda všech.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".