Par 1198 NOZ

Vložil MarekBrno, 24. Únor 2014 - 20:11 ::

Odkoupil jsem obecní byt (v paneláku)již podle NOZ. V katastru nemovitosti (KN)již byl zápis proveden. Nyní došlo k zastavení dalších převodů dle podmínek par 198 NOZ, dokud nebude založené společenství vlastníků. Musím se také přidat k následně založenému SV. Předpokládám, že moje neúčast by měla spíše nevýhody (samostatné zajišťování služeb apod.). Prosím o objasnění situace. Děkuji Marek

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil správce předseda (bez ověření), 25. Únor 2014 - 8:48

    Když budete ve střehu, tak máte jedinečnou výhodu. Stanovy budoucího SVJ musí být schváleny 100% hlasů. Takže jako jediný budete mit možnost do toho " mluvit ". Tak si dejte pozor, co Vám tam město vyplodí. Možná by se hodil nějakej praktik, právník.

    Vložil Jaroslav Jaroslav, 25. Únor 2014 - 8:34

    představa, že si člověk koupí auto, a nezná dopravní předpisy, netuší, že musí mít řidičák, že auto má velký a malý techničák přijde člověku absurdní. Že si člověk koupí byt a netuší – mi přijde šílená. Nemůžete se „neúčastnit“
    § 1194
    (1) Společenství vlastníků je právnická osoba založená za účelem zajišťování správy domu a pozemku; při naplňování svého účelu je způsobilé nabývat práva a zavazovat se k povinnostem. Společenství vlastníků nesmí podnikat ani se přímo či nepřímo podílet na podnikání nebo jiné činnosti podnikatelů nebo být jejich společníkem nebo členem.
    (2) Členství ve společenství vlastníků je neoddělitelně spojeno s vlastnictvím jednotky. Za dluhy společenství vlastníků ručí jeho člen v poměru podle velikosti svého podílu na společných částech.

    Vložil Kočka (bez ověření), 26. Únor 2014 - 14:06

    „člověk koupí auto, a nezná dopravní předpisy, netuší, že musí mít řidičák“

    Vlastník automobilu nemusí znát dopravní předpisy ani nemusí být držitelem řidičskéh oprávnění.

    Kočka

    Vložil Jaroslav Jaroslav, 27. Únor 2014 - 13:16

    nemusí, ale nemůže s ním pak jezdit.

    Vložil Kočka (bez ověření), 18. Březen 2014 - 7:37

    Nikoliv, pane Jaroslave Jaroslave:

    Nemůže s ním jezdit po veřejné komunikaci.

    Kočka

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".