Páka na dlužníky v SVJ

Vložil JaVa, 19. Září 2017 - 11:55 ::

Před časem, zde bylo zle vyčiněno členům SVJ,kteří si chtěli dát do svých stanov klauzuli,že každý splátkový kalendář případného dlužníka vůči SVJ, musí být sepsán notářem.Dnes jsem objevil článek ,který jim dává částečně za pravdu:

https://www.novinky.cz/…y-zapis.html

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 19. Září 2017 - 16:16

  Proč by se dlužník namáhal něco podepisovat ex post u notáře? Něco jiného by byla smlouva u úvěru, které SVJ tak rády a často diletantsky poskytují vlastníkům prostřednictvím svého úvěru u banky. Tam by bylo na místě takový postup PŘED realizací půjčky a opravy domu vyžadovat.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 19. Září 2017 - 16:00

  Pletete si splátkový kalendář a vykonatelnost. Pokud chcete vykonatelnost, musí to být u notáře, pokud stačí jen splátkový kalendář, je jedno, jestli ho sepsal notář nebo ne.

  Vložil Rudy (bez ověření), 19. Září 2017 - 15:42

  Se splátkovým kalendářem musí souhlasit věřitel. Snad si nemyslíte, že dlužící vlastník podepíše splátkový kalendář sepsaný notářem, když ví, že by tím dal souhlas k vykonatelnosti tj. že svoluje, aby na základě tohoto zápisu byl proveden výkon rozhodnutí čili exekuce.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".