Otopná plocha

Vložil Anonymous, 5. Listopad 2008 - 17:08 ::

Dobrý den, vystupuji jako člen SVJ, nikoliv jako předseda. Při rekonstrukci jsme odpojili dva radiátory v koupelně a WC, no odpojili, vlastně přepojili na naše vlastní podlahové topení. Tři zůstaly zachovány a odebíráme dle smlouvy teplo. Místnost zůstává nadále stejně vytápěna. Bohužel jsme nežádali všechny členy SVJ, správce ba ani jiný úřad či orgán. A i přesto jsme se dovolili požádat o snížení otopné plochy. Bohužel v žádném uváděném zákoně, stanovách apod. jsem nenašla z naší strany porušení. A i přesto jsou zde tak negativní ohlasy na zmenšení vytápěné plochy. Přece proč bych si neplatila to, co si protopím? Děkuji za názory.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anon (bez ověření), 5. Listopad 2008 - 18:33

  A jaké všechny souhlasy se zásahem do společného technického vybavení domu jste si opatřili? Je jich potřeba pěkná hromada, už se to tu řešilo…

  Vložil Anony (bez ověření), 5. Listopad 2008 - 20:14

  Děkuji za upozornění, že se to zde řešilo. Už jsem našla všechno potřebné a v zákoně i na tomto webu jsem našla diskuzi o rozvodech tepla včetně radiátorů atd.

  Vložil Anonymous1 (bez ověření), 5. Listopad 2008 - 19:18

  Žádné, právě proto, že jsem se v zákoně a ve stanovách ničeho nedohledala, nebo nejspíš špatně hledala. A samozřejmě vznikají mezi mnou a některými spoluvlastníky špatné vztahy, což jsem svým jednáním nechtěla způsobit. Rozvody tepla, jako součást společných prostor atd. jsou zachovány, byla vyměněna všechna otopná tělesa v bytě za nová, plus oba radiátory jsou přepojeny na naš kotel a vytápíme ještě podlahovým. Při rekonstrukci na základě vypracovaného projektu jsme žádali pouze vlastníky bytů našeho vchodu. Rekonstrukce nijak neohrožovala majitele bydlící pod námi, akorát při výměně všech radiátorů za nové jsme byli nuceni omezit ve dne vytápění. Otopná plocha se nám tím pádem snížila a měla by být znovu vyměřena dle zákona o vytápěné ploše. Na základě smlouvy spotřebováváme teplo ze společného kotle ve vlastnictví jiné firmy a podílíme se procenty na společné spotřebě. Pokud my spotřebováváme méně, tím pádem i rozpočítané % mezi všechny vlastníky bytů bude menší – samozřejmě až po zmenšení otopné plochy. Co se týká řešení problému na tomto webu, zákony zde uvedené, týkající se tohoto problému jsem si již pročetla. Stále ale nevím…

  Vložil Anonymous2 (bez ověření), 5. Listopad 2008 - 17:23

  Omlouvám se, jedná se kuchyň a koupelnu s WC.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".