Otevírání oken v mrazivém počasí

Vložil Wolfffi (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 14:11 ::

Máme v domě problém s evidentně duševně nemocnou sousedkou která asi kvůli silné závislosti na konzumaci alkoholických nápojů otevírá okna v mrazivém počasí. Dnes je kupříkladu –5 a ona to už dvakrát otevřela. Dokonce není líná vstát i v noci a otevírat. Předseda SVJ je takový Hurvínek a stejně si z něho nikdo nic nedělá. V dnešní době drahých energií je to ale problém. Co s tím ? Je nějaká obrana nebo rovnou deštníkem po palici ? Děkuji za vaše podněty.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 2. Prosinec 2023 - 8:13

  V zimě na chodbách věčně dlouhodobě rozcapená okna. Okna jsme trvale uzavřeli a problém byl vyřešen. Jeden idiot v baráku – záškodník se tím bavil a všem tím pádem komplikoval život. Přeji hodně trpělivosti…

  Vložil Zdenek 22, 1. Prosinec 2023 - 10:22

  Pokud problém s nesmyslně a nehospodárně otevíranými (společnými) okny nikoho nezajímá a s dotyčnou osobou, která to způsobuje, není rozumná řeč, namontujte na okna vhodné petlice se zámkem.

  Vložil Procházka. (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 20:57

  Wolfffi,

  vemte si pejska nebo vnoučka a běžte se projít. Venku je hezky.

  Udělá Vám to dobře.

  Vložil Čerstvý (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 18:44

  Čerstvý vzduch Vám udělá dobře, Wolfffi.

  Také větrám.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 15:16

  tak u nás pouhé –3, ale okna jsem už otevřela 3×. a ještě minimálně jednou otevřu :-) pokud otevírá okna ve svém bytě, tak je vám po tom prd. pokud otevírá „společná okna“ na chodbě, zkuste se jí zeptat proč, případně upravit tak, aby nešla otvírat.

  Vložil Anonymous1234 (bez ověření), 2. Prosinec 2023 - 19:49

  Rozumím, je to levněvší než si dát sprchu :-))))

  Vložil ? (bez ověření), 30. Listopad 2023 - 8:06

  Je otázka, zda Vámi doporučená úprava spočívající v omezení funkčnosti věci by se nedala kvalifikovat jako poškozování cizího majetku.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 1. Prosinec 2023 - 10:15

  pokud shromáždění (tj. vlastníci oken) rozhodne o „omezení funkčnosti“ oken, tak o jaké poškozování cizího majetku asi půjde?

  Vložil Omezil (bez ověření), 1. Prosinec 2023 - 11:41

  „pokud shromáždění (tj. vlastníci oken) rozhodne o „omezení funkčnosti“ oken, tak o jaké poškozování cizího majetku asi půjde?“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 1. Prosinec 2023 – 10:15)

  Pokud shromáždění (tj. vlastníci dveří ad.) rozhodne o „omezení funkčnosti“ dveří, výtahu, schodiště, střechy, osvětlení, elektřiny, vody, tak o jaké poškozování cizího majetku asi půjde? O žádné, vlastníci mohou uvedené společné části domu omezit, poškodit nebo odstranit. Justitianus Vám to vysvětlí.

  Vložil * (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 15:03

  Wolffi, snad se nedomníváte, že sousedka bude otevírat okna podle vašeho přání a předseda Hurvínek to bude kontrolovat. Ty vaše představy Wolffi jsou zralé na návštěvu psychiatra. Měl jste se jí dojít zeptat, zda nemá zdravotní indispozici a měl jste jí nabídnou pomoc. Ten, kdo je závislý na alkoholu si otevře láhev ne okno.

  Vložil Okno (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 14:20

  Nepíšete, zda jsou předmětná okna v bytě nebo společném prostoru, ani co shledáváte na otevírání oken závadného, neboť okna a dveře slouží právě k otevírání.

  Vložil Wollfffi (bez ověření), 29. Listopad 2023 - 15:46

  Tak vidím že jsem na to zapoměl. Samozřejmě že otevírá okna na chodbě domu ve společných prostorách. V bytě je má zavřené, čůza.

  Vložil MartinII, 29. Listopad 2023 - 16:19

  Není pravda, že vlastníky bytů nemusí zajímat, když někdo v topné sezoně zbytečně otevírá okna svého bytu. Teplo se platí nikoli dle toho, co je naměřeno na měřičích jednotlivých bytů, ale z větší části dle náměru na patě domu.

  Pokud jde o otevírání oken ve společných prostorách (chodbách), tak je na internetu asi jen tento příspěvek.

  www.poradte.cz/…ni-oken.html

  Nejvyšším orgánem SVJ není předseda, ale shromáždění. Domluvte se s ostatními vlastníky a postupujte společně.

  Vložil Wolfff (bez ověření), 30. Listopad 2023 - 8:54

  No to je právě ten problém. cca 70% jednotek se pronajímá a lidé kteří to pronajímají tak je to v podstatě nezajímá. Oni to neplatí. Platí to jejich nájemníci. Máme v domě i kamery, ví se přesně která čůza to dělá hlavně když si přihne.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".