Ostatní

Vložil Anonymous, 17. Květen 2017 - 12:55 ::

Jakou smlouvou je nejlépe provést převod práva užívání společných prostor do výlučného vlastnictví (například parkovací stání nebo kočárkárna), jak je možno stanovit částku za toto práva (zda na základě nejakého posudku nebo zcela na uvážení vlastníků), zda musí souhlasit vždy všichni spoluvlastníci a zda je možné, aby každý spoluvlastník stanovil tuto cenu individuálně nebo se musí domluvit na společné ceně. A zda je tato částka vždy příjmem SVJ, nebo příjmem jednotlivých spoluvlastníků.

  • prohlášení vlastníka
  • společné části jen některým

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Květen 2017 - 14:07

se řeší smlouvou o výstavbě. Ve stavebním řízení se povolí změna způsobu užívání a na základě tohoto rozhodnutí a nového zaměření změní katastrální úřad spoluvlastnické podíly na společných částech. Souhlasit musí 100% vlastníků a cena se stanovuje dohodou všech s možností, nikoliv povinností, přihlédnout k ceně místně obvyklé. Dohodnutá cena je pak příjmem vlastníků, kteří si ji i sami zdaňují. Další možností je dohoda všech o pronájmu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".