Opětovné zasklení lodžie

Vložil Hana (bez ověření), 19. Leden 2021 - 15:45 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda musíme řešit stavební povolení pro opětovné zasklení lodžie? Koupili jsme byt s již zasklenou lodžií. Před pár lety jsme revitalizovali bytový dům, proto nám byla skla odinstalovaná kvůli jiným rozměrům lodžie. Doposud jsem byli bez zasklení, ale letos jsme se rozhodli, že si lodžii necháme znovu zasklít. Je možno to provést opětovně bez stavebního a jiných povolení, když už jsme ji jednou měli? Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Leden 2021 - 16:33

  stavební úřady často nepožadují o ní vést stavební řízení. Navíc pokud bylla lodžie zasklená jedná se o uvedení do původního stavu. Jistotu získáte dotazem u místě příslušného SÚ. V případě písemného dotazu obdržíte i písemnou odpověď, která Vám poslouží jako doklad kdyby s tím měl některý vlastník nebo SVJ problém.

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 20. Leden 2021 - 10:18

  Jelikož se jedná o změnu již dokončené stavby, tak připadá v úvahu spíše ohlašení stavebních úprav. Na stavebním úřadě nebo v jeho archivu ověřte zda bylo o něco žádáno nebo ohlašováno před revitalizací domů. U majitele nebo správce domu (ať už SVJ nebo družstvo) ověřte případnou záruku nebo technické provedení zasklení domu, čímž zároveň ohlásíte Váš záměr. Co je uvedeno v prohlášení vlastníka a co stanovy směrem k ostatním majitelům je jiná otázka.

  http://www.portalsvj.cz/…ode/zaskleni

  Vložil Petr, 20. Leden 2021 - 7:15

  „Je možno to provést opětovně bez stavebního a jiných povolení, když už jsme ji jednou měli?“

  K podstatě dotazu mám názor že „kde není žalobce, není ani soudce“. Jinak není z dotazu jasné (možná to není důležité), zda původní zasklení byla akce SVJ a kdo rozhodl že se původní odstraní. Dále je nutné vědět k čemu je vyžadováno stavební „povolení“ a k čemu „ohlášení“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".