Odvolání člena KK shromážděním

Vložil Anonymous, 26. Září 2010 - 23:01 ::

Dobrý den, shromáždění odvolalo člena KK. Mám k tomuto 3dotazy: 1* musí být uveden důvod; může být: vyslovení nedůvěry? 2* přitomno bylo 86% majitelů bytů (100% účásti na schůzi nelze dosáhnout), pro odvolání hlasovalo 78% což se rovná stoprocent přítomných na schůzi kromě odvolávaného, je to dostatečné! 3* lze rozhodnutí shromáždění napadnout (např. soudně)? dík předem za příspěvky, SVJ82

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 27. Září 2010 - 16:12

  ad1] řekl bych že být důvod uveden nemusí - ale záleží na tom co je napsáno ve Vašich Stanovách. Ve vzorových stanovách to lze bez důvodu.

  Vložil Pavel, 26. Září 2010 - 23:18

  Ad1) Důvod být uveden nemusí.

  Ad2) Procento pro odvolání ZoVB neurčuje. Analogicky se uvádí, že by mělo být % stejné jako při volbě. Tj. nadpoloviční většina všech hlasů. Četl jsem i výklad, že stačí nadpoloviční většina přítomných při usnášeníschopném shromáždění. U Vás problém asi nebude, 100% je nesmysl.

  Ad3) Ano, každé usnesení lze napadnout soudně, ale pochybuji, že by soud byl proti rozhodnutí shromáždění. Zda si chtějí členové zvolit určité lidi je zcela v kompetenci členů SVJ.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".