Odvod kouře

Vložil Jaroslav Chmelař (bez ověření), 28. Červenec 2020 - 16:24 ::

Dobrý den, rad bych položil dotaz. Jsme malé SVJ o 14-ti bytových jednotkách a po 15 letech nám odešel dobíjecí systém na odvod kouře a tím pádem zůstal odvod kouře v pozici otevřeno. Kontaktoval sem správce systému Gradus, kteří nám sdělili, že vadné dobíjení lze řešit pouze výměnou celého systému, který ovšem není nikterak levná záležitost(cca pres 30.000 Kč). Nikdo se o opravu ani nepokusil, přesto, že je zjevné, co závadu způsobilo(propálený spoj na tištěné desce). Nejsem spokojený se způsobem řešení. V případě, že bych zařízení nechal opravit odborným elektrikářem, pravděpodobně bychom nesplnili podmínky pravidelné revize. Mužů tedy vypsat výběrové řízení na dodání nového systému? Jak v tomto případě prosím postupovat?

Díky Chmelař

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 28. Červenec 2020 - 21:24

  Pane Chmelaři, zjistěte si kdo je výrobcem toho zařízení. Zda je to skutečně firma Gradus, nebo je Gradus montážní firmou a zástupcem výrobce těch zařízení pro Českou republiku.

  Samozřejmě že by vám nejraději prodali celou řídicí centrálu, i když chyba je možná jen na desce regulace dobíjení záložního akumulátoru.

  Zjistěte si tedy kdo je výrobcem zařízení. Je-li výrobcem někdo jiný než Gradus, pak se zkuste informovat přímo u nich zda dodávají náhradní díly k tomu typu, který máte v domě nainstalovaný. Jedině pokud by to nešlo řešit jednoduše výměnou poškozené části, přicházelo by do úvahy to druhé, mnohem nákladnější řešení – celá nová řídicí centrála.

  Justitianus

  Vložil tomas 22, 28. Červenec 2020 - 20:06

  znamená nesplnění podmínky revize?

  Vložil MartinII, 28. Červenec 2020 - 18:42

  „SVJ o 14-ti BJ… systém Gradus, …řešit pouze výměnou celého systému, pres 30.000 Kč). … propálený spoj na tištěné desce. … opravit odborným elektrikářem, bychom nesplnili podmínky pravidelné revize“

  Nemyslím, že 30000 Kč na 14 BJ je po 15-ti letech drahá záležitost. Podmínkám pravidelné revize nerozumím.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".