Odstranění cizích věcí ze společných prostor

Vložil Anonymous, 6. Červen 2019 - 6:41 ::

Byla zde diskuse, kde vlastnice bytu svévolně odstranila cizí věci ze společných prostor a byla vlastníkem věcí vyzvána k jejich vrácení. Diskusi nemohu najít, zajímalo by mě, jak to dopadlo.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Nálezce (bez ověření), 24. Červenec 2019 - 0:01

  Je povinnost cizí věc buď vrátit vlastníkovi, nebo odevzdat na obecní úřad. U věcí menší velikosti (mobil ad.) to nečiní problém, u větší věci vzniká otázka úhrady nákladů přepravy věci na obecní úřad. (Podrobněji vizte trestný čin zatajení věci.) Jednodušší je věc vhodit do schránky úřadu nebo ji zaslat poštou nebo ji na úřadu jednoduše zanechat, úředníci se o ni již postarají, při osobním odevzdání totiž úřad vyžaduje poskytnutí osobních údajů nálezce.

  Není povinnost zjišťovat, kdo je vlastníkem věci, ani není povinost po vlastníkovi věci pátrat, je-li znám.

  Řešíme otázku, co s cizí věcí na pozemku. Spoluvlastníci pozemku byli vyzváni k odstranění věci, věc neodstranili. Věc je velmi pravděpodobně (ne však jistě) některého spoluvlastníka pozemku. Odevzdání věci na obecním úřadě vyžaduje úhradu nákladů na přepravu.

  Jak je to s živými věcmi (rostliny, zvířata) a věcmi podléhajícími rychlé zkáze? Převezme je obecní úřad?

  Vložil anonim (bez ověření), 7. Červen 2019 - 12:16

  Je zde důvodné popdezření, pokud by byla honopta věcí vyšší jak 5.000 Kč., je zde možnost podat trestní oznámení k PČR. v místě séhom bydliště.

  anonim

  P.s.

  je zde důvodné podezření , že daný problém nebude nikdo řešit ?

  Vložil Mazač (bez ověření), 7. Červen 2019 - 12:31

  Spamere anonime, jednak píšete hlouposti a jednak nepoužíváte češtinu. Již nepište, budete mazán!!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".