Odstoupený a nový výbor

Vložil Anonymous, 27. Září 2023 - 6:58 ::

Dobrý den. Jako výbor jsme odstoupili k 30.červnu 2023 a na shromáždění vlastníků byli zvoleni noví členové výboru. Máme správcovskou firmu, která se nám o vše stará a měla podat žádost na zápis u soudu, což udělala až nyní. Shromáždění vlastníků proběhlo v dubnu a od 1.7. je zvolen nový výbor. Nyní probíhá výběrové řízení na nové měřáky tepla a vody a podle správcovské firmy by toto měli podepsat členové starého výboru, protože ještě není proveden zápis u soudu o nových členech výboru. Je mi to nějaké divné, když už jako bývalí členové nemáme ani razítko. Podle tohoto by tedy nijaké úkony, podepsané doposud od 1.7. novým výborem, nebyly platné? Můžete mi prosím někdo objasnit, jaká je skutečnost? Jako starý výbor už bychom neradi podepisovali něco po našem odstoupení. děkuji předem.

  • rejstřík SVJ
  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 27. Září 2023 - 7:57
  • Anonymous: „Jako výbor jsme odstoupili k 30.červnu 2023 …“

Napsal jste dva nesmysly.

☀ Za prvé:
Výbor nemohl odstoupit !!! Výbor není osoba. Výbor nemůže právně jednat. Platně odstoupit může pouze jednotlivý člen výboru (tedy osoba sama za sebe), a to prohlášením došlým právnické osobě SVJ.

☀ Za druhé:
Podle § 160 platí, že odstoupí-li člen voleného orgánu ze své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení. Mohl jste samozřejmě odstoupit „k 30.červnu 2023“, ale to byste byl musel doručit prohlášení o odstoupení nejpozději dne 30. dubna 2023.


Pokud jste odstoupil z funkce teprve dne 30. června 2023, pak Vám funkce skončila dne 30. srpna 2023. Nově zvolení členové výboru se ujali svých funkcí teprve v okamžiku kdy se tyto funkce uvolnily, to jest dne 31. srpna 2023 v 00:00 hodin.

Od toho okamžiku nejste oprávněn ani povinen cokoliv podepisovat, či zastupovat SVJ. Problémy s opožděným zápisem do rejstříku ať si řeší noví statutáři. To se Vás již netýká.

Justitianus

Vložil Daryl (bez ověření), 27. Září 2023 - 9:39

Dobrý den, děkuji za odpověď. Špatně jsem to formuloval, vše jak píšete bylo i tak učiněno a funkce nám zanikly 30.6.2023. Čili nově zvolení se ujali funkcí 1.7.2023. Ještě jednou děkuji.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".