odstoupení z funkce předsedy společenství vlastníků

Vložil Tereza (bez ověření), 16. Září 2015 - 18:58 ::

Prosím o radu, předsedkyně našeho společenství zbylým 2 členům výboru oznámila, že z osobních důvodů odstupuje z funkce. Jsme společenství o 17 bytových jednotkách (většinou byty obývají důchodci, kteří byty převedli na děti, vnuky, kteří zde ale nebydlí). Máme svolanou schůzi, ale silně pochybuji, že se někdo k doplnění výboru přihlásí. Otázka zní, může být výbor pouze 2 členný, když naše stanovy uvádí 3. členný ? Jeden vlastník zastává placenou funkci správce (údržba, revize,..), lze si ponechat tutu funkci a na ostatní náležitosti týkající se výboru si sjednat službu? díky moc za reakci

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil lake, 17. Září 2015 - 6:59

    Terezo, máte v tom zmatek. Nemůže se jednat o funkci předsedy společenství vlastníků, když máte tříčlenný výbor. Název funkce je nejspíše „předseda výboru“.

    Mýlíte se také ohledně počtu členů výboru. Váš výbor je stále tříčlenný.

    Jestliže předsedkyně výboru oznámila členům výboru, že nebude vykonávat funkci předsedkyně, odstoupila tím pouze z funkce předsedkyně. Zůstává i nadále členkou výboru. Vždyť do této funkce ji zvolilo shromáždění, a na této skutečnosti se nic nemění.

    Úkolem výboru je tedy zvolit ze tří členů výboru nového předsedu/před­sedkyni. Změna zapsaných údajů v rejstříku musí pak být provedena na základě žádosti SVJ.

    Dále je to opět zmatek: pochybuji, že v rejstříku a ve stanovách máte uvedenu funkci „správce“. Spíše předpokládám, že nejde o žádnou funkci, ale jde o závislou činnost na základě pracovně-právního vztahu. Pokud jde o výkon funkce ve výboru, to je činnost osobní povahy a nemůže být v žádném případě prováděna dodavatelsky jako „služba“.

    lake

    Vložil PavelII (bez ověření), 19. Září 2015 - 9:37

    Předsedkyně výboru s velkou pravděpodobností odstupuje nejen z funkce předsedkyně, ale i jako členka výboru. Pak se řeší jak dál. Dalšího dobrovolníka neseženou a volit pověřeného vlastníka dnes není řešení, protože soud Vám to už nezapíše a měnit k vůli tomu stanovy a měnit zápis v rejstříku není zrovna nejlevnější. Daleko snažší je převést podpisové právo na některého stávajícího člena výboru. Dokud to bude ochoten vykonávat někdo, kdo je v rejstříku zapsán je to nejméně nákladné řešení.

    Vložil lake, 19. Září 2015 - 10:04

    Je bezvýznamné co předpokládáte. Chce-li odsoupit z funkce člena výboru, učiní tak písemným oznámením doručeným právnické osobě. K tomu nedošlo.

    lake

    Vložil Pepík (bez ověření), 17. Září 2015 - 5:35

    U nás byl také pouze dvoučlenný výbor, protože nikoho třetího se nepovedlo „sehnat“ a fungovalo to cca 5 let bez problémů.

    Vložil svjvmt, 18. Září 2015 - 18:25

    i u nás to funguje. Pokud do toho nebude nikdo rýpat. Pokud má kdo podepisovat…

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".