odstoupení od smlouvy ze správcem

Vložil zajda, 2. Prosinec 2008 - 0:09 ::

Dobrý den, jsme nový výbor SVJ, a chceme si zajištovat správu a provoz domu sami,Bohužel ve smlouvě příkazní, je psáno že výbor může dát výpověd pouze v červnu,a výpověd je 6 měsíců.Jelikož nám kromě ročního vyůčtování správce nic nezařídil /za 4 roky/ chceme se ho zbavit. Je nějaká možnost udělat to ještě do konce tohoto roku? na př. odstoupit od smlouvy,atpod.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil z Hradce (bez ověření), 3. Prosinec 2008 - 15:58

    Vznikli jsme jako SVJ před 5 lety a jako první věc jsme odešli od správce (městská firma). Prostě jsme vypověděli smlouvu a bylo to, protože jeho přístup byl strašný. Děláme si celou správu sami (včetně SIPO a energií) a je to úplně bez problémů. Máme pordobný přehled a nemusíme někam běhat s papíry a čekat až někdo něco udělá a pak to po něm 5× kontrolovat. Nebojte se a se správcem to rychle skončete.

    Vložil E56 (bez ověření), 2. Prosinec 2008 - 13:46

    Sjednané výpovědní podmínky platí, můžete se nicméně pokusit o ukončení smlouvy dohodou.

    Co je ale podstatnější, za nevykonané činnosti nepřísluší odměna.

    Vložil Mirek_2 (bez ověření), 2. Prosinec 2008 - 15:25

    … i když to zní troch příkře, tak nejlepší rada je nejdříve si sami přečíst, co o tom říká základní právní předpis. Neni to – v tomto případě čtení nijak dlouhé. Takže : nejdříve si otevřete www.zákonycr.cz a následným poklepem hned na pátou položku si otevřete Občanský zákoník, který řeší Příkazní smlouvy. Problém zániku viz. § 731, který Vás dále odkáže na § 33b – a tím i na odst.(1) pís.b) a rovněž i odst.(3). Všimněte si, že obč.zákoník – v případě příkazní smlouvy – nepředpokládá nějakou výpověď z Vaší strany, ale jen odvolání. Souvislost § 33b a § 731 je zřejmá s ohledem na zvláštní charakter Příkazní smlouvy, kdy většina činností je vykonávána na základě udělené plné moci a mezi oběma stranami není běžný obchodní vztah odběratel-dodavatel, ale vztah vyžadující zvýšenou vzájemnou důvěru. Domnívám se proto, že ukončení tohoto smluvního vztahu má proto jiný charakter, než odstoupení od jiného typu smlouvy. Bylo by víc než žádoucí, kdyby se k tomuto problému zde mohl vyjádřil právník. Doporučuji dále zkontrolovat konkretní znění Vaší smlouvy a posoudit, zda by nepřicházelo v úvahu – vzhledem k Vámi uváděnému skutečnému rozsahu vykonávané „správy“ – odstoupení od smlouvy od jejího počátku a vzájemné započtení pohledávek.

    Vložil zajda, 4. Prosinec 2008 - 23:08

    Dobrý den, rád bych předem poděkoval za všechny rady, které doposavad přišli,Dnes jsme navštívili našeho správce, s tím že projednáme odstoupení od smlouvy , zařídili jsme nové podpisové práva, u banky kde nám je bez problému udělali. Správce nám sdělil, že to nemůžeme, jelikož, nejsme ještě zapsáni v obchodním rejstříku, ve stanovách máme jasně napsáno, že dnem zvolení nového výboru, přebírá všechny povinnosti, a práva statutárního orgánu, tak jsme trochu zmateni, jsme nebo nejsme oprávněni něco konat? Chceme začít dávat vše do přádku. Máte někdo podobné zkušenosti? díky . Ještě dotaz. jaká je lhůta k zapsání do obchodního rejstříku? díky. Zajda.

    Vložil Anonymous, 5. Prosinec 2008 - 6:45

    To jestli jste nebo nejste zapsáni do obchodního rejstříku není důležité. Stejně jim to bude trvat 14 dní.Výbor se ujímá funkce dnem zvolení.A na to je zápis. Takhle mi to řekli na soudě a takhle se toho i my držíme a jsem přesvědčený, že to je správně. Honza

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".