odpojení plynu v bytě

Vložil Hedusz, 1. Listopad 2018 - 12:14 ::

Dobrý den,

mohla bych požádat o radu ohledně odpojení plynu? V bytovém domě je ústřední vytápění, většina jednotek buď plyn nemá vůbec přivedený nebo ho nepoužívá. Pořídili jsme malý byt a zjistili, že plynová stoupačka vede uprostřed místnosti, je na ní připojený plyn. vařič, který se bude rušit (plyn nechceme a ani bychom nedokázali na tak malém prostoru zajistit odvětrání). Nad bytem jsou dvě jednotky, které plyn nepoužívají.

A teď k dotazu – jak legálně postupovat, pokud bychom chtěli plyn zrušit v bytě úplně? Předseda SVJ se předběžně vyjádřil v tom smyslu, že s odpojením nesouhlasí… Koho je třeba souhlas?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jarda_, 2. Listopad 2018 - 22:38

  Nejlepe kdyz uvedete foto, co myslite “stoupacka vede uprostred mistnosti”

  Foto muzete nahrat sem https://cs.imgbb.com

  Ps: Za svym plynomerem si muzete delat co chcete ale funkcni stoupacky, ve kterych vede nebo muze vest plyn pro jine byty, nemuzete zrusit.

  Ja jsem takto rusil stoupacku, take vedla prostredkem mistnosti ze zdi do stropu, ale nova uz byla vybudovana na chodbe v Cu trubkach…

  Vložil JaVa, 1. Listopad 2018 - 17:07

  Nejprve kontaktujte vlastníka plynoměru.Ten ho na Vaši žádost, odborně odpojí.Do společných částí plynového vedení( § 6 písm.c,z.č. 366/2013 Sb.,) nesmíte zasahovat bez souhlasu jeho vlastníka,tj.bez písemného souhlasu všech majitelů jednotek v domě.Co si uděláte s odborně odpojeným plynovým vedením za plynoměrem, patřícím k vaší jednotce, záleží pouze na Vás.

  Přeji hezký zbytek večera.JaVa

  Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Listopad 2018 - 21:34

  vlastníkem plynoměru je distributor, který nemusí být totožný s dodavatelem plynu. Je třeba dát výpověď smlouvy o sdružených dodávkách plynu obchodníkovi a ten je povinen zajistit demontáž plynoměru i ukončovací fakturu.

  Vložil tep (bez ověření), 1. Listopad 2018 - 16:39

  je ve Vaší kompetenci na Vaše náklady. K tomu nepotřebujete souhlas nikoho, ale já bych to nedělal. Koupil bych si moderní bezpečný sporák, který zastaví plyn pokud zhasne plamen. Při výpadku elektřiny si neuvaříte bez plynu nic. Předseda správně nepovolil zrušení celé stoupačky – co když někdo bude chtít odběr plynu obnovit?

  Vložil Petr, 2. Listopad 2018 - 12:05

  Co přesně znamená „plynová stoupačka vede uprostřed místnosti“ ? Že není vedena u zdi nebo zasekaná ve zdi ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".