Odpočet vodoměrů a úklid

Vložil MB (bez ověření), 27. Listopad 2020 - 19:46 ::

Dobrý den,

prosím o info , v těchto dnech probíhal v paneláku odpočet vody. Členka výboru- mimochodem seniorka = 75 + obcházela nájemníky a sepisovala odpočty. V době nouzového stavu – bez roušky, bez rukavic, v ruce držela seznam a tou samou tužkou , kterou vám podala chtěla aby jste ji podepsali že souhlasíte se stavem vodoměrů. Neříkajíc o tom že jsi na každém patře otevírala a zamykala klíčem dveře .Odpočet jsme se sousedkou napsali a nalepili na dveře. Na druhý den paní přišla zas- sousedka ji podepsala odpočet ale já jsem to odmítla podepsat – znovu neměla rouško, ani rukavice, strkala mi do ruky tužku a ten seznam nájemníků- mimochodem v paneláku je 72 bytů – tak 71 nájemců ten seznam mělo v ruce a podepsalo jí to . Tak se paní na mně osočila.

Já se teda ptám – je vhodné aby paní bez ochr. pomůcek obcházela nájemníky v době nouzového stavu – bez ochr. pomůcek?Můžou kompetentní orgány za porušení hyg. předpisů dát pokutu za nedodržení předpisů? Musím podotknout , že paní u nás v baráku i uklízí , prakticky se dotýká všech povrchů- bez roušky, bez rukavic -měla by čistit pravidelně kliky, na dveřích, madla na schodišti, výtah.Jaké jsou předpisy – upozornila jsem na to výbor ale nikdo se k tomu nechce vyjádřit. Předem děkuji za odpověď.

MB

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hubert (bez ověření), 30. Listopad 2020 - 2:13

  Uklid je placena sluzba, ktera se dale rozuctovava.

  Neni problem navrhnout zmenu cetnosti uklidu .. treba kazdy den a take i jeho rozsah. Domnivam se ze pani ktera dela uklid je to uplne jedno, chybou je vsak aby v cene kterou dostava za uklid delala praci na vic a jeste davala ze sveho penize za vetsi spotrebu uklidove chemie. V pripade nutnosti si najdete jinou pani na uklid.

  Vybor nemate upozornovat, ale muzete mu delat navrhy, ktere jsou prijaty ci ne.

  Odecty vody, je hrozne a nepripustne, ze pri odectech vody uzivatele bytovych jednotek vcetne Vas nemaji na rukou rukavice, Vas podpis na odectech neni dulezity, na to jsou reklamace, pri odectu je vsak dulezite kontrolovat zda nemanipulujete s meridly.

  Take jste mohla vyboru navrhnout, ze se obavate o svuj zivot pri odectech a pozadujete aby hodnota spotreby byla stanovena procentem ci pomerem, trosku problem pak bude toto ohrozeni prokazat pokud pouzivate spolecne schodiste, vytah, chodite do obchodu a pod.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 28. Listopad 2020 - 20:44

  Informace pro Vaši uklízečku (členku výboru):

  „Lidé se mohou infikovat virem SARS-CoV-2 nejenom kapénkami vzduchem, ale i dotykem prostřednictvím kontaminovaných předmětů. Až 28 dní zůstává virus infekční na hladkém povrchu, jaký mají telefony, hodinky, notebooky, papír, bankovky a podobně.“

  „Česká republika je k datu 25. 11. 2020 pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči pandemii koronaviru (Covid Resilience Ranking), který vypracovala agentura Bloomberg. Na konci hodnocení pěti desítek států se nachází Mexiko, Argentina, Peru a Belgie.“

  „Mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví je stanovena obecná povinnost nosit roušky. Dodržování této povinnosti kontroluje městská (obecní) i státní policie. Méně závažná porušení mimořádného opatření mohou být řešena domluvou, lze ale udělit i pokutu do výše 10. 000,– Kč. Pokutu lze uložit na místě nebo věc postoupit do správního řízení.“

  „Pokud porušíte karanténu nebo izolaci, může se také jednat o trestný čin šíření nakažlivé nemoci.“

  (citace z různých zdrojů)

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Listopad 2020 - 16:07

  Coronavirus se přenáší i aerosolem na velké vzdálenosti. Doporučuji ihned opustit dům a schovat se někde v pustině.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 30. Listopad 2020 - 6:53

  No právě, díky těm opatřením se může stát, že se spousta lidí konečně vyhne každoroční chřipce zdarma darované prskajícími spoluobčany. SARS není novinka, ale hadr na rypáku prasat ano … konečně.

  Vložil Dokuřte! (bez ověření), 28. Listopad 2020 - 20:43

  Kouření zabíjí mnohonásobně více než kovid. Tedy:

  Dokuřte!

  Vložil ik (bez ověření), 28. Listopad 2020 - 19:16

  Vy jste přesně ten extrémní případ, který je vyjukaný z covidu. Píšete, že paní je 75 let a jak vidno nebojí se, na rozdíl od Vás, a ani ostatní vlastníci neměli problém. Souhlasím s tím, co napsala paní Radka. Nemůžeme se z toho, co nás tento rok potkalo zbláznit. Nosím roušky, dodržuji opatření, ale např. v našem domě tohle fakt taky neřeším.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Listopad 2020 - 16:08

  si místo údajně kontaminované tužky vezme svoji.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 28. Listopad 2020 - 21:26

  Ve vašem domě tohle fakt neřešíte? Ještě v březnu jste savem omývala madla, schránky, vypínače na chodbě a vstupní dveře! Nazdar.

  O vyjukanosti ze SARS napište podnikatelům nuceným zavřít své podniky, zaměstnancům kteří přišli o práci, lidem v karanténě, vážně nemocným, kterým se oddalují operace, našim potomkům, kteří budou splácet obří státní dluh, seniorům nejen v domovech, kteří zemřou steskem po svých blízcích …

  Díky takovým jako jste vy (retardka2222 bez komentáře, tam pouze -) je „Česká republika k datu 25. 11. 2020 pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči pandemii koronaviru (Covid Resilience Ranking), který vypracovala agentura Bloomberg. Na konci hodnocení pěti desítek států se nachází Mexiko, Argentina, Peru a Belgie.“

  Chápete, že vy a vám podobní svojí ignorací způsobujete utrpení druhým?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Listopad 2020 - 16:09

  se covid nekoná.

  Vložil Počtář (bez ověření), 27. Listopad 2020 - 21:36

  Zkuste bezdotykový podpis a bezdotykový úklid.

  Bezdotykový zámek je samozřejmostí.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Listopad 2020 - 20:28

  ne, nejen že to není vhodné, ale je to při současných nařízeních vlády i nepřípustné, aby neměla zakrytá ústa, když je blíže než metr a půl od cizí osoby. ale to je vše. rukavice samozřejmě mít nemusí, nechtěla byste, aby měla i atombordel? a pokud vám vadí tužka, to byste chtěli, aby měla sedmdesátjedna tužek, pro každého jednu? proč si rukavice nebo svoji tužku nevezmete vy? a je vyřešeno:-) BTW: Neříkajíc o tom že jsi na každém patře otevírala a zamykala klíčem dveře – toto nechápu, to jako měla procházet zdí? jaké předpisy chcete vědět? ohledně úklidu? stěžujete si, že se všeho dotýká, když uklízí. já nevím, jak uklízíte vy, ale já se taky toho, co uklízím, dotýkám…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".