Odpad v Lovosicích

Vložil Anonymous, 12. Leden 2022 - 9:45 ::

Lovosice brání lidem třídit odpad podle článku

Lovosice zkoušejí otevírání popelnic na čip, odpad mohou vyhodit jen místní

zveřejněného na idnes, jehož odkaz zde nedokážu zveřejnit, neboť mne admin v případě takového pokusu označí za spamera a vyhrožuje zablokováním.

Postupují tak i jinde?

  • komunální odpad

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vlastnice (bez ověření), 14. Leden 2022 - 10:42

Tohle je součástí zásadního trendu patrného v poslední době, kdy se na trvalý pobyt postupně navazuje stále více a více práv a povinností. A to je hodně špatně.

Vložil člen (bez ověření), 14. Leden 2022 - 8:37

Obce jistě pro své občany zajišťují zdarma sběrné dvory atp.

Vůči neobčanům asi nemají žádné povinnosti.

——- Lovosice zkoušejí otevírání popelnic na čip, odpad mohou vyhodit jen místní 7. ledna 2022 8:19 Vhodit odpad do polopodzemního kontejneru až po otevření víka čipem mohou nově lidé v lovosické městské části Holoubkov. Radnice v ulicích Jabloňová a Kmochova zkouší v rámci pilotního projektu testovat prototyp zamykacího systému na kontejnerech na papír, plast, sklo i komunální odpad. Podzemní kontejnery na čipy fungují například ve Zlíně. Podzemní kontejnery na čipy fungují například ve Zlíně. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA „Odpadové nádoby jsou často využívány i obyvateli jiných obcí a podnikatelskými subjekty, pro které nejsou určeny. Chybí potom kapacita sběrných nádob pro občany našeho města,“ vysvětlila Eliška Mrňáková z odboru životního prostředí lovosického městského úřadu důvod, proč radnice otevírání kontejnerů pomocí čipů zavádí.

Testování bude probíhat zhruba dva měsíce, po které bude radnice sbírat data o provozu a podněty od místních k fungování samotného zamykání. To zatím slouží pouze jako mechanická zábrana, aby do kontejnerů nevyhazovali odpad lidé z jiných částí města, podnikatelé a obyvatelé z okolních obcí.

Systém teď pouze eviduje, kdo a kolikrát víko kontejneru odemkl. Do budoucna jsou ale v plánu i další vylepšení, například vážení a lisování odpadu, což přinese snížení nákladů na provoz odpadového hospodářství ve městě.

„Lidé tento systém přijali vesměs kladně, měli pouze problém s tím, že každá rodina má teď jen jeden čip. To se po ukončení testování změní. Víko kontejneru půjde odemknout například telefonem, platební kartou nebo hodinkami, pokud mají systém NFC,“ podotkla Mrňáková.

Pokud se zamykací systém osvědčí, bude instalován u všech 95 polopodzemních kontejnerů ve městě.

Autor: hal

Vložil Odpad (bez ověření), 14. Leden 2022 - 10:27

„Vůči neobčanům asi nemají žádné povinnosti.“ (Vložil člen (bez ověření), 14. Leden 2022 – 8:37)

Pane člene,

podle Vaší odpovědi se patrně zdržujete a produkujete odpad výhradně na území obce, kde máte trvalý pobyt.

Ne všichni se s Vámi v tomto ohledu shodují.

Vložil Justitianus, 12. Leden 2022 - 11:12

Ono je úplně jedno zda tak postupují i jinde než v Lovosicích. Koho to zajímá, vyhledá si obecní vyhlášku konkrétní obce a v ní zjistí jak je odkládání komunálních odpadů řešeno v jeho konkrétní obci.

Obcí je v ČR asi 6250. Takže pokud chcete získat celkový přehled právních úprav, klidně si prostudujte těch ±6250 vyhlášek. Pochybuji že by to pro Vás chtěl někdo z místních diskutérů zjišťovat.

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".