Odmítnutá reklamace akustiky bytu u novostavby

Vložil Věra (bez ověření), 3. Únor 2017 - 5:49 ::

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s dobrým právníkem/advokátem v otázce reklamace akustiky bytu a zároveň, zda je developer „povinen/měl by“ v rámci reklamačního řízení dodat dokumenty týkající se měření vzduchové neprůzvučnosti konstrukce a kročejové neprůzvučnosti konstrukce. Víme takřka o jakémkoliv pohybu sousedů vedle nás a nad námi, např. ohřívání v mikrovlnce, domací robot, krájení potravin na lince, vkládání nádobí do linky, zvonící budík, televizi, radio v běžné hlasitosti, běžné rozhovory (při hlasitějším rozhovoru dokonce zřetelně slyšíme, o čem si povídají), chůzi vedle nás a nad námi, chůze na domovní chodbě (dokonce i psa s drápy), zvonek u vedlejších bytů, dokonce diagonálně pod námi (kdy byt s námi sousedí max. hranou zdi), dovírání hlavních dveří od bytu, otevírání balkonových dveří atd. Takovéto jednání výrazně snižuje komfort užívání bytu (to ani nemluvím o hlasitějších projevech sousedech, bavím se opravdu jen o běžném užívání bytu). Developer, aniž by vůbec kdo navštívil náš byt, reklamaci zamítl v obecné rovině, že dle měření vše v normě. Avšak ono měření nám už není schopen/ochoten poskytnout a my se nemáme reálně čeho chytit. Má tedy developer povinnost patřičné dokumenty dodat v rámci reklamace, když zákazník neakceptuje takovéto vyjádření? Máte někdo velmi dobrou zkušenost s konkrétním právníkem/advokátem ve věci reklamace akustiky bytu?

Předem velice děkuji za Vaše názory a reference.

Hezký den, Věra

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Sahib (bez ověření), 11. Říjen 2017 - 9:44

  Dobrý den, akustická pohoda bydlení je vážná věc. Vlastník stavby by měl po celou dobu životnosti stavby uchovávat původní dokumentaci, ze které by mělo být zřejmé jak a z čeho je dům postaven. Problém hluku může být způsoben vadou projektu (méně pravděpodobné) nebo tím, že stavební firma projekt nedodržela aby ušetřila. Obrana musí být aktivní – nečekat na to co učiní dodavatel, ale pro reklamaci si nechat změřit akustiku + nejlépe požádat znalce, aby i určil příčinu této vady. Hlavně je důležité si uvědomit správně vztahy – dodavatel, majitel stavby, majitel bytu a ve spolupráci s advokátem se přesně těchto vztahů držet. Aby se něčeho docílilo, musí se zkrátka brečet na správném hrobě…

  Zdravím Sahib

  Vložil Pozorovatel, 3. Únor 2017 - 17:27

  Obávám se, že nemáte moc šancí s tím něco dělat. Všechny novostavby, kde jsem kdy byl z ekonomických důvodu jsou stavěny tak, že slyšíte i šeptání sousedů. Původní socialistické paneláky jsou vedle toho oázou ticha.

  Vložil Zdenek 22, 3. Únor 2017 - 8:09

  Paní Věro,

  nečeká vás nic jednoduchého. Existuje už u vás SVJ? Má SVJ od stavebníka dokumentaci skutečného provedení stavby? Je dům zkolaudovaný?

  Pokud u vás už existuje SVJ, měl by tuto situaci řešit především jeho výbor/předseda, protože je to vada společných částí domu. Ideální by bylo, pokud by si SVJ nechalo udělat vlastní měření vzduchové neprůzvučnosti od akreditované laboratoře. Je to dost drahé měření, pokud se ale rozhodnete jít k soudu, budete to potřebovat.

  Vada nízké vzduchové neprůzvučnosti je závažná neodstranitelná vnitřní vada stěn/stropů a její potlačení si vyžádá velké náklady a stavební úpravy.

  S problematikou mám bohaté zkušenosti, sám vedu spor v této věci. Můžete mě kontaktovat e-mailem.

  Vložil Věra P, 3. Únor 2017 - 9:45

  Dobry den, dekuji, reagovala jsem zpravou. V.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".