Odmíntnutí pověřeného vlastníka předložit faktury.

Vložil Anonymous, 15. Prosinec 2007 - 19:55 ::

Přátelé, dne 1.4. 2007 jsme utvořili Společenství vlastníku domu ve kterém jsem byla zvolena do tříčleného výboru.Od této doby, až do dnešního dne 15.12. 2007 jsem nebyla přizvána ani informována o činnosti výboru. Na včerejší schůzi Společenství vlastníků bytových jednotek mi bylo odmítnuto předložení faktur za uvedené období, které jsou uhrazeny s fondu oprav.Jediné co se na této schůzi projednalo,byl odchod pověřeného vlastníka, prý z důvodu mé drzosti, požadovat předložení dokladů.

Prosím, poradí mi někdo, jak postupovat, aby bylo vše tak, jak uvádí stanovy Společenství vlastníků bytových jednotek a já se dozvěděla, co se vlastně děje s penězi, které platím do fondu oprav.

Děkuji. Marie

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 566a567, 17. Prosinec 2007 - 8:01

  Dobrý den Maruško,

  to jsem se opět smál. Jej, ten by asi jel. (-:

  Ale já bych po tom šel asi takhle: Ostatní vlastníci to chtěli nebo nechtěli vidět?

  1. Pokud to chtěli vidět, tak pan pověřený nikam nepude (my, vlastníci stojíme ve dveřích a výbor nám v nejtenčím místě dělá zeď), dokud ty faktury transparentně nepředvede nebo nepřitáhne prachy (počítám že jste to dělali v sušárně) na prkno do sušárny a my se všichni vlastníci nesebereme a neodneseme to na poštu vrazit zpátky do fondu oprav – resp. na účet.
  2. Ostatní vlastníci to měli v …? V tom případě ani nemá cenu být ve výboru, protože stejně i když hájíte věc spravedlivou, tak nehájíte zájmy členů. Když oni to vidět nechtějí, je povinností člena výboru to rovněž nechtít vidět. Od toho si vás volili.

  A že byste to chtěla změnit? Tak abyste byla opravdu fér, tak ven z výboru a to písemně a bez urážlivého obracení se zády, ale s tím, že nehájíte zájmy vlastníků, což bylo demonstrováno tím a oním.

  A pak hned jako vlastník, postupně začít očkovat lidi kolem sebe, jak pan předseda nechtěl ukázat ani faktury. K tomu je hned písemnou žádostí na adresu Společenství chtějte přijaté faktury vidět, aby Vám navrhl termín a čas, kdy Vám je přinese ukázat a pokud to nesplní, tak jeďte tak dlouho na tu pilu, až to skončí u soudu. …jenže když on ten, kdo řve první, obvykle také první vyměkne a tu žalobu už nenapíše. )-:

  Držm Vám palce, aby se Vám zčeřené vody srovnaly a měli jste se tam rádi!

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil 566a567, 17. Prosinec 2007 - 19:21

  Já zase počítal, že jste psala o Vašem panu předsedovi, jen mě to tak nějak nenapadlo. Koho tím tedy myslíte? Můj návrh je aplikovatelný jen pokud je to na adresu předsedy.

  Správce musíte normálně vyzvat, on Vám stejně nic nepředloží, protože v tom má bugr, a následně ho dát xoudu. To je celkem běžné a s tím se nedá nic dělat. Tohle se dá jedině žalovat.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 16. Prosinec 2007 - 15:23

  Pro inspiraci se podívejte na http://www.svj.zde.cz , podobné potíže déle trvající a rozsáhlejší problémy.

  Vložil Anonymous, 15. Prosinec 2007 - 21:09

  Dobrý večer, buď má Vaše SVJ jako statutární orgán výbor nebo pověřeného vlastníka. Jelikož píšete, že jste členkou výboru, domnívám se, že tím „pověřeným vlastníkem“ myslíte správce. Nebo jste členkou revizní komise? Upřesněte prosím Vaše postavení, zkusím potom radu dle Vašeho postavení. Jinak by to bylo dlouhé psaní. KarelH

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".