Odměny výboru SVJ

Vložil Křenová, 9. Prosinec 2019 - 14:34 ::

Jsem předseda většího SVJ. Nikdy jsem si nic nevyplatil. A to se musí změnit.Když nabídnu členům SVJ ať jdou do výboru nikomu se nechce. A víte proč ? Protože výbor SVJ odpovídá za svoji činnost celým svým majetkem !!!! Ano jsme pojištěni,ale pojistka se vztahuje pouze na něco.Ví to ti co tu píšou ať je tato funkce dělána zadarmo ? Pokud tuto funkci bude dělat někdo cizí tak si také nechá zaplatit a to ani neví co se v domě děje.Když si spočítám odvody státu ono toho moc nezůstane.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 10. Prosinec 2019 - 15:40

  Ideálně to lze řešit když vyprší funkční období a stávající předseda odmítne kandidovat. Pak se na shromáždění zjistí zda je nějaký zájem a pokud ne je třeba nabídnout odměnu. Je ovšem velice vhodné, když toto řešení navrhne někdo jiný než bývalý předseda, který je ochoten za jistých podmínek kandidovat.

  Vložil JarekSVJ, 9. Prosinec 2019 - 19:50

  Asi tak, roky jsem děla statutára a spoustu práce zadara, pár roků za 33,– Kč na byt a měsíc hrubého ( 15% daň) ale už mě to neba a pokud se nenajde taková pi.a jak já tak to bude x X profesionální předseda… to je realita… a to bych za těch 20 let mohl vykládat co je to SVJ a co je to za sebranku vlastníci atd. …

  Vložil ik (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 23:04

  Pane Jarku, zajděte si, jestli jste ještě nebyl, do kina na Vlastníky. Dnes jsem byla, samozřejmě je to film, ale myslím si, že s nadsázkou vystihuje realitu v mnoha SVJ, bezmoc něco prosadit v domě, když se najde nějaký prudič a odpůrce všech návrhů na zlepšení v domě. Dohady mezi tzv. starousedlíky (ti, co v bytech ještě žili za socíku a řeší prkotiny s odkazem jak to dřív bylo), vlastníky kteří v domě nežijí, ale mají byt na pronájem a těmi co se „snaží“ dům vylepšit. Prostě panoptikum lidských vlastností a názorů ve „firmě“ které se říká Společenství vlastníků. Pobavila jsem se. Hezký večer.

  Vložil Jar (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 22:24

  To je snad nějaká statutářská nemoc, ta nenávist k vlastníkům, k té všivé sebrance, které se musíte starat o majetek. Nemusíte, nebo snad Vás někdo nutil JarkuSVJ?

  Vložil jos (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 23:05

  To je takový oboustraný folklór.

  Vložil vlastnice Helena (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 19:33

  Paní Křenová,

  pokud se náš advokát věnuje správě domu, účtuje si 2000 Kč/hodinu.

  Informaci zdarma poskytla vlastnice Helena.

  Vložil . (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 16:43

  Práce ve výboru by měla být placená stejně, jako podobná práce kdekoliv jinde, ano. Ale jako kdekoliv jinde, by se částka měla odvíjet od doby strávené prací pro SVJ a výsledků hospodaření SVJ. Tak vlastníkům předložte výkaz své celoroční práce a na jeho základě sdělte výši požadované odměny. Co je na tom složitého?

  Vložil .. (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 18:57

  Složitého na tom není nic, ale je v tom závist lidská.

  Vložil VN (bez ověření), 9. Prosinec 2019 - 16:01

  V ekonomice v ideálním stavu všude platí, že ta správná cena je taková , kde se potká nabídka s poptávkou. Situace, kdy pár jednotlivců se o něco snaží v lepším případu za pakatel a zbytek lidí se pouze veze je nespravedlivá a neúnosná. Řemeslník také funguje stylem, že buď mu za tu práci dáte co chce anebo nedáte. A když nedáte , musíte si najít někoho jiného… když nikdo jiný není tak tomu prvnímu dáte co chce. Proč by toto nemohlo platit i v prostředí výboru SVJ ?

  Vložil Petr, 10. Prosinec 2019 - 14:27

  „výbor SVJ odpovídá za svoji činnost celým svým majetkem !!!!“

  To je prosím zakotveno kde ? Asi špatně čtu, ale z NOZ (i když vím že se na SVJ a statutáry vztahují i jiné zákony, např. trestni) to neplyne.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 10. Prosinec 2019 - 14:37

  A to je co?

  z.č.89/2012 Sb.,§ 159

  (3) Nenahradil-li člen voleného orgánu právnické osobě škodu, kterou jí způsobil porušením povinnosti při výkonu funkce, ačkoli byl povinen škodu nahradit, ručí věřiteli právnické osoby za její dluh v rozsahu, v jakém škodu nenahradil, pokud se věřitel plnění na právnické osobě nemůže domoci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".