Odměny členům SVJ

Vložil Jajka, 26. Květen 2013 - 12:52 ::

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, zda náklady na odměny výboru SVJ patří do správy domu nebo je lze vyplatit z fondu oprav. Já si myslím, že patří do správy domu /tedy patří do vyúčtování záloh/, ale nikde nemohu najít, o co své tvrzení mohu opřít. Téměř všichni vlastníci žádají, aby odměny byly vypláceny z fondu oprav. Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Jajka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 5. Červen 2015 - 1:08

  Jajka, zadržte. Píšete o neexistujícím „fondu oprav“, takže je zřejmé, že jste dokonale zmatena. Napsal bych Vám něco o odměnách pro členy výboru, ale dokud používáte pojem „fond oprav“, bylo by to zbytečné.

  Pokud máte nějakou hromádku peněz s určením na opravy společných částí, pak ji používejte na opravy společných částí. Ne na vyplácení odměn členům výboru. Zeptejte se účetní jak se o těch dvou případech bude účtovat.

  lake

  Vložil kukula (bez ověření), 4. Červen 2015 - 20:49

  Odměny výboru SVJ se hradí z příspěvků na správu domu a pozemku. Příspěvky nejsou zálohy na služby, a proto se nevyúčtovávají. Příspěvky jsou dvojího druhu. Příspěvky na odměňování osoby, která dům spravuje, se rozvrhnou na každou jednotku stejně (§ 1180 odst. 2)

  Vložil lake, 5. Červen 2015 - 1:11

  Pane Kukulo, máte pravdu v tom, že vlastníci jednotek přispívají na správu domu. Ale zbytek jste pomotal. Tazatelce nesprávně tvrdíte: „Příspěvky na odměňování osoby, která dům spravuje, se rozvrhnou na každou jednotku stejně.“

  Pane Kukulo, to je nesmysl, i když jste tu větu našel napsanou v zákonu.

  SVJ zpravidla nepobírá za správu domu žádnou odměnu. A tazatelka se vůbec neptala na odměny, které by měli platit vlastníci jednotek právnické osobě SVJ. Ptala se na odměny za výkon funkce, které platí právnická osoba SVJ členům svého výboru. To jste si spletl: to jsou platby z jiného důvodu, hrazené jinou osobou někomu jinému.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".