Odměny členů výborů a KK možná nebudou podléhat DPH od roku 2019

Vložil Pavel, 28. Listopad 2018 - 12:04 ::

V příspěvku ze dne 17.2.2018:

http://www.portalsvj.cz/…podlehat-dph

jsem upozornil na skutečnost, že v souladu s čl. 10 Směrnice 2006/112/ES a judikaturou NSS mají od roku 2019 podléhat odměny volených členů právnických osob DPH.

Rozpočtový výbor ale nezajímá nějaká směrnice EU či nějaký NSS a tak 27.11.2018 pu­blikoval ST 206/2, který vládní návrh mění a zachovává stávající stav.

Takže bude rozhodovat plénum.

Jisté je pouze, že se to do 1.1.2019 nestihne.

Hezký den!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil TN. (bez ověření), 28. Listopad 2018 - 12:25

    Směrnice EU jsou neštěstí. Notářská komora radostně odkazuje na údajnou směrnici, podle které údajně musí být přijetí zakladatelských právních jednání (tedy i stanov) všech právnických osob osvědčeny veřejnou listinou – proto MMR do novely NOZ vtlačilo schvalování stanov SVJ za přítomnosti notáře, pak ale nesrozumitelně vztáhlo jen na situace, když se budou měnit „členská práva“.

    Co se týče DPH, mám radost, protože by se mě to bohužel týkalo. Už nyní při kombinaci s výkonem SVČ je z nicotné odměny srážena skoro polovina na odvody a daně. Počítám, že hlasy ANO, KDU a ČSSD to ale protlačí.

    Chystal jsem se psát poslancům, ale nedařilo se mi identifikovat příslušnou pasáž v návrhu. V daném dokumentu http://www.psp.cz/…xt/orig2.sqw?… je to toto na str. 4?
    ČÁST TŘETÍ – změna zákona o dani z přidané hodnoty
    5. V části třetí čl. V se bod 5 zrušuje.
    Dosavadní body 6 až 269 se označují jako body 5 až 268.

    Vložil Pavel, 28. Listopad 2018 - 13:14

    TN.,

    pokud projde novela rozpočtového výboru, pak by platilo:

    6. V části třetí, čl. V, bod 14 (dosavadní bod 15) v § 5 se na konci odstavce 3 doplňuje věta:

    „Samostatně uskutečňovanou ekonomickou činností není činnost zaměstnanců nebo jiných osob, kteří mají uzavřenou smlouvu se zaměstnavatelem, na základě níž vznikne mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem pracovněprávní vztah, případně činnosti osob, které jsou zdaňovány jako příjmy ze závislé činnosti.“

    MF je proti. Pokud to rozpočtový výbor prosadí, tak to bude platit později, protože je stávající stav v rozporu se směrnicí.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil TN. (bez ověření), 28. Listopad 2018 - 13:44

    případně činnosti osob, které jsou zdaňovány jako příjmy ze závislé činnosti

    Statutáři jsou tyto další osoby?

    Vůbec nechápu, co se EU plete do národní daňové soustavy.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".