odměna výboru SVJ

Vložil ramiro, 14. Květen 2019 - 21:56 ::

člen výboru SVJ 1,5 měsíce nevykázal žádnou činnost, nesplnil zadané úkoly-dostal odměnu za 1 měsíc. Dal výpověď v polovině měsíce, nebyla mu vyplacena odměna za souhlasu všech ostatních členů SVJ za tuto dobu.Neplatí zálohy dle platného evidenčního listu, nezaplatil nedoplatky za rok 2017,2018. Neustále ale nárokuje část odměny a vyhrožuje inspektorátem práce.jak postupovat v tomto případě?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Hubert (bez ověření), 15. Květen 2019 - 9:36

  člen výboru SVJ 1,5 měsíce nevykázal žádnou činnost, nesplnil zadané úkoly … poněkud podivne …

  Členství ve výboru není pracovní poměr a určitě se neukončuje výpovědí, ale složením mandátu a to orgánu který jej zvolil, tj shromáždění.

  Odmeny statutarum odsouhlasuje shromazdeni, nikoliv predseda vyboru. POkud někdo ma pravomoc kratit odmeny statutarum, je to především shromazdeni.

  Otazka nedoplatku by mela byt resena nejakymi pravidly …vyzva, predzalobni upomínka, zaloba a nikde není psano ze je člen vyboru od těchto pravidel osvobozen, naopak on ma byt ochrancem techto pravidel a vyzadovat jejich plneni.

  Vložil tep (bez ověření), 15. Květen 2019 - 13:05

  Shromáždění vlastníků schvaluje usnesením celkovou výši odměny členů výboru pro daný rok či na více let dopředu. Konkrétní výši odměn jednotlivým členům výboru v průběhu roku si odhlasují členové výboru podle náročnosti vykonávané a vykonané práce a mělo by to být v zápisu jednání výboru. Do konkrétní výše odměn jednotlivým členům výboru v průběhu roku shromáždění vlastníků nemůže už zasahovat. Odměna statutárního člena výboru není nároková a za neodvedenou práci něco požadovat je nemorální.

  Vložil Hubert (bez ověření), 15. Květen 2019 - 17:42

  Porad ma jako statutar a člen vyboru trestne pravni zodpovednost …

  Odmeny statutarum urcuje shromazdeni, jestli si ještě sami deli podle tzv zasluh .. není to dobře, ma to delat shromazdeni .. vybor navrhne odmeny a predlozi s komentářem ke schvaleni shromazdeni.

  To opravdu není zamestanecky pomer v pomeru práce/odmena

  ( my mame rocni odmeny pro vybor schvalene do pripadne další zmeny )

  a odpovednosti se nezbavi, pokud mu clenove vyboru dohodnou na nulove odmeny … velmi podivne ..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".