Odměna advokátovi z fondu oprav

Vložil Marie (bez ověření), 3. Prosinec 2019 - 19:13 ::

Máme v našem domě neplatiče,nep­řispívá do fondu oprav.Je pravda,že účetnictví nikdo nevede,žádná správcovská firma není.SVJ řidí jenom předseda.Ten nám oznámil,že za účetnictví zodpovídá on,aby jsme účetní neotravovali. Za sedm let ,nikdy nechtěl nic prokázat,kam peníze odcházejí,na transparentním účtě není nikdy zapsán účel platby.Proběhl soud z neplatičem,ten chtěl od právního zástupce sdělit jméno účetní,ale .ten u soudu sdělil,že neví,kdo dělá účetnictví.Soud s neplatičem se odročil.Ten nám sdělil,že jsme ovce,jelikož opravy na domě se žádné nedělají i když dům je už v havarijním stavu.Platíme proto,že nechceme příjít o byty a na právníky nemáme.Právník,kte­rý zastupuje pana předsedu je jeho kamarád.Jsme doopravdy stádo ovcí_?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Platíme proto,že nechceme příjít o byty a na právníky nemáme (bez ověření), 3. Prosinec 2019 - 23:03

  Paní Marie,

  když jste napsala Platíme proto, že nechceme příjít o byty a na právníky nemáme, napsala jste základní princip spolku SVJ. Přesně tak to funguje a fungovat má. Už se zde řešilo.

  Hledejte též pod hesly černá díra, odpírání spravedlnosti ad.

  Vložil Petr, 4. Prosinec 2019 - 13:01

  Jak se vztahuje téma „černá díra“, odpírání spravedlnosti" ad na dotaz paní Marie (bez ověření" ? Jde o identické případy (neexistence účetnictví atd.) ?

  Vložil ik (bez ověření), 3. Prosinec 2019 - 21:21

  převzato z tohoto portálu – bylo uveřejněno již v r. 2008 Posuďte, zda jste potencionálním „hejlem“ ve Vašem SVJ:

  nedostal(-a) jste vyúčtování dlouhodobé zálohy (fondu oprav)- dále (DZ-FO) nemáte přehled za co se peníze DZ-FO vydávají neschvalují se výše částek pro jednotlivé zakázky neschvalují se záměry – plánovaný výdaje z DZ-FO jste přesvědčen(-a), že „tomu“ stejně nerozumíte a proto se o „to“ nestaráte realizují se havarijní opravy společných částí v prostorách, nebo v bezprostřední blízkosti prostor, které užívají osoby, které za SVJ zadávají zakázky zadávané zakázky převyšují ostatní srovnatelné nabídkové ceny o více jak 10%, nebo existuje pouze jedna nabídka zakázky ve Vašem SVJ provádí „brašnáři“ -výsledek je nekvalitní, cena nadstandardní,ter­míny zhotovení dlouhé a nikdo nekvalitní zhotovení nereklamuje. vlastníkům nejsou přístupné výpisy bankovních účtů SVJ vlastníkům nejsou přístupné smlouvy o dílo se zhotoviteli nemáte přehled o hospodaření s Vašimi společnými nebytovými prostory, případně vlastníkům nejsou přístupné nájemní smlouvy s nájemci, nebo je nájem nižší než nájemné místně obvyklé v případě poměrového rozúčtovávání není přístup k celkovému vyúčtování na jednotlivé uživatele s návazností na bilanci celého objektu. V případě TUV a SV nesouhlasí podružné náměry o více než 20% s celkovým odběrem objektu.

  pokud jste poznal(-a) alespoň tři indicie uvedené výše, které se projevují i ve Vašem SVJ, je pravděpodobné, že potencionálním „hejlem“ opravdu jste.

  Vložil Marek2018 (bez ověření), 3. Prosinec 2019 - 20:40

  Bohužel jste ovce. Vemte koště a zamette si.

  Vložil Petr, 4. Prosinec 2019 - 13:17

  „Máme v našem domě neplatiče, nepřispívá do fondu oprav. Je pravda, že účetnictví nikdo nevede, žádná správcovská firma není. SVJ řidí jenom předseda. Ten nám oznámil, že za účetnictví zodpovídá on, aby jsme účetní neotravovali. Za sedm let ,nikdy nechtěl nic prokázat, kam peníze odcházejí, na transparentním účtě není nikdy zapsán účel platby. Proběhl soud z neplatičem, ten chtěl od právního zástupce sdělit jméno účetní, ale ten u soudu sdělil, že neví, kdo dělá účetnictví. Soud s neplatičem se odročil. Ten nám sdělil, že jsme ovce, jelikož opravy na domě se žádné nedělají i když dům je už v havarijním stavu. Platíme proto, že nechceme příjít o byty a na právníky nemáme. Právník, který zastupuje pana předsedu je jeho kamarád. Jsme doopravdy stádo ovcí_?“

  • – – – – – – – –
  1. Opravdu jste ne snad stádo ovcí, ale jako většina průměrných Čechů „bojácní, ustrašení“. Platit z důvodu strachu o ztrátu bytu lze pochopit, pokud dotyčnému byt nepatří. Ten je skutečně oproti vlastníkovi bytu v SVJ v nevýhodě. Zákon o (de)regulaci nájmu 107/2006 Sb. už dávno skončil, pan „majitel“ může požadovat nájemné jaké chce, nájemník se může soudit s nejistým výsledkem. (pozn.: dle uvedeného zákona byl možné požadovat nájemné ve výši 5 % z tržní ceny, tedy pokud se v Praze prodávají byty za 70000 Kč/m2, tak si spočtěte, kolik činí zákonem MMR úředně potvrzené nájemném – 35000 Kč/ rok, podíl měsíčně 300 Kč/m2).

  Znám příbuzné, bývalé spolužáky, sousedy na chalupě, co se kvůli nájmu odstěhovali z domu „s majitelem“ jinam, třeba na chalupu. Městské nájemné je (v Praze poloviční, cca 150,– Kč / m2 a ještě obce poskytují slevy nemajetným s „vysvědčením chudých“ a seniorům.

  1. Vlastník bytu (to bych udělal já) by přestal platit do toho co nazýváte fondem oprav (kdybyste to aspoň opsali „na opravy domu“ či tak nějak) a peníze bych uložil do notářské úschovy. Počkal bych si na soud a ten jste jste popsal (já bych „řekl“ že to byl soud s tím, kdo „není ovce“).

  2.2) Dotaz: Co uvedl žalobce (asi pan předseda) do důkazů v žalobě a jaké důkazy předložil ?

  2.3) Dotaz: Kdo vám „po soudu s neplatičem“ sdělil, že „jste ovce“ ? Soud nebo ten koho označujete jako neplatiče ? Spíše „neplatič“. Měli byste si vzít jeho slova „k srdci“.

  2.4) Citujte z usnesení soudu.

  1. Z čeho soudíte (vy a někteří ostatní v domě) na to, že byste tzv. „přišli“ o byt. O ten může „přijít“
  • člen družstva (nájemník) v BD (jak vysoké „nájemné“ v BD bývá že ho nemůže zaplatit),
  • nájemník městského (obecního) bytu,
  • a nájemník bytu v domě se soukromým majitelem, který povzbuzen přílohami zák. 107/2006 Sb., chce zbytečně vysoký nájem (o kterém je jasné, že ho nikdy zpátky „do domu“ nevloží).

  Dotaz: Jak může přijít o byt vlastník bytu v SVJ ? Leda tak, že prohraje soud (už ho někdo prohrál a „přišel“ o byt, vč. popsaného už soudu ?), nemá „na“ zaplacení advokáta žalující strany a dluh + úroky.

  1. „SVJ řidí jenom předseda“

  Dotaz: co máte ve stanovách (pokud je vám dal předseda k dispozici) ?

  1. obraťte se na portalobydleni.cz. A pokud jde o kontrolu hospodaření SVJ, bohužel je to tak jak je odpověď k dotazu (zhruba č. 148) „Jakou státní organizaci lze požádat o kontrolu správnosti hospodaření společenství vlastníků jednotek?“

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".