odměna

Vložil kateřina hrubá (bez ověření), 18. Duben 2017 - 20:33 ::

Koupila jsem si byt SVJ .V domě je šest spoluvlastníků,je­den předseda bez výboru.SVJ má svého právníka,ročně dostává odměnu 50 000,–Kč předseda 3 000,–Kč.zajímmá mě jak jsou na tom jiné SVJ. Odměny v našem SVJ mi připadají dost vysoké.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Duben 2017 - 8:19
  1. roční paušál pro právníka 50.000 Kč… je otázka , co ten právník pro vás dělá.Jestli máte hodně sporů s vlastníky či dodavateli , poté je to OK. Pokud ten právník dělá jenom nějakou běžnou podporu… pak je to strašně moc. Každopádně já nejsem příznivcem nějakých paušálních odměn právníkům. Ať si stanoví hodinovou sazbu a zaplatím jej na základě skutečně odvedené práce.
  2. předseda za 3000 Kč ročně je charita. Je ještě otázka,zda své veškeré výdaje (telefon,inter­net,PC,atd.) hradí z těchto peněz,anebo si je proplácí z peněz SVJ.

  Jinak platí obvyklá ekonomická rovnice.. odměna pro výbor SVJ je tam,kde se potká nabídka s poptávkou. Pokud najdete někoho,kdo to bude ochoten vykonávat za nic,poté vás nebude nic stát. No a pokud někdo takový nebude,budete nuceni hledat..hledat a zájemci zaplatit to,co bude chtít..

  Vložil anon. (bez ověření), 19. Duben 2017 - 3:23

  Paní Hrubá, závisí od toho, co váš předseda vše dělá. Pokud dělá celou správu sám, tak odměna 3000 Kč/rok je mizivá a za tuto odměnu bych to nedělal. Pokud nedělá nic, je jenom zapsaný v rejstříku a celou správu dělá nějaký externí správce, tak odměna je za nic a je tedy vysoká. Koupila jste si byt, tak máte jedinečnou možnost, dělat to sama a oveřit si výši odměny v praxi. Pak můžete realizovat změnu odměny. Mne by spíše zajímalo, za co dostáva 50 tisíc ten advokát. U nás ve společenství využíváme služeb advokáte pořád, protože jinak to nejde a odměna našeho advokáta je zlomek odměny toho vašeho. Takže úhel pohledu je různý, chce to zhodnotit objektivně.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Duben 2017 - 12:58

  jinak tento správce začne SVJ tunelovat. A pokud bude předseda tyto činnosti zvládat, ušetří SVJ hrozně moc. Zrovna včera jsem se bavil s naším právníkem , který mi popisoval případ,kdy jeden externí správce organizoval výběrové řízení na zateplení jednoho domu,kdy to vyhrála firma , která nabídla cenu 22 mega. Pro tuto firmu zvedla na shromáždění většina vlastníků ruku. Nicméně poté se zvolili noví členové výboru,kteří začali prověřovat minulost…a přišli na to,že jejich dům se dal zateplit za 8 mega. O rozdíl ve výši 14 mega se pravděpodobně rozdělili stavebník s externím správcem… Kdyby měli předsedu s odměnou 20.000 Kč/měsíc a ten předseda dokázal něčemu takovému zamezit , bohatě by se vlastníkům vyplatil..

  Vložil Novák (bez ověření), 19. Duben 2017 - 14:37

  Odměna 20 000,– Kč měsíčně nic nezaručí. Záleží na charakteru člověka. Pokud bude předseda s 20 000,– Kč za měsíc vyčuraný jako zmiňovaný externí správce, tak se spolu domluví a pojedou v tom spolu.

  Vložil VN (bez ověření), 20. Duben 2017 - 6:37

  Nicméně svým příspěvkem jsem chtěl říci , že odměna pro předsedu SVJ by se měla srovnávat s jeho přínosem pro SVJ. A i vysoká odměna může v některém případu být pro vlastníky lepším řešením , pokud bude makat do „roztrhání těla“ než nízká odměna , pokud k tomu bude přistupovat stylem , že pracuji pouze do výše své odměny…

  Vložil kateřina hrubá (bez ověření), 19. Duben 2017 - 22:05

  To je ten problém,právník neděla nic,je to kamarád předsedy,Předseda si odměnu 3 000,–Kč dává měsíčně.

  Vložil Vladimir B., 20. Duben 2017 - 19:17

  Nevím jaké je u Vás sociální složení vlastníků b.j. Vami uváděné částky pro právníka/ročně/ a pana předsedu /měsíčně/ při tak malém počtu bytů v domě jsou značně nemravné. Doporučuji Vám změnu statutárního orgánu Vašeho domu – domluvte se s ostatními na novém vedení SVJ, svolejte shromáždě s programem odvolání přesedy a volby nového výboru. Jiná šance není. POČÍTEJTE S TÍM, ŽE ODMĚNY SI BUDOU TITO PÁNOVÉ postupně zvyšovat.

  Vložil vn (bez ověření), 19. Duben 2017 - 22:37

  Tak to jste si milá Kateřino koupila byt v blbém společenství. Buď se s tím smíříte, začnete hrát mrtvého brouka a budete ty odměny platit, nebo budete mít nervy na dranc. Nic dalšího asi není. Oba kamarádi vám to zcela jistě dají „sežrat“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".