Odečet SV

Vložil Loreta, 15. Únor 2015 - 14:16 ::

Dobrý den prosím o radu. Jak máme postupovat při neumožnění přístupu vlastníka k odečtu SV?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tazatel jaryn, 16. Únor 2015 - 21:04

  A to neřeší vaše stanovy?????

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 15. Únor 2015 - 15:36

  Jestliže jste vlastníka jednotky prokazatelně vyzvali nejméně dvakrát mimo řádný termín prováděných odečtů s upozorněním na jeho povinnost odečet naměřených hodnot umožnit, pak je možno postupovat podle zásad pro rozúčtování cen služeb poskytovaných s užíváním jednotek v domě, které by měly být součástí stanov vašeho SVJ. Připomínka jiného účastníka této diskuse o vyhlášce, podle mého názoru není případná, neboť měl zřejmě na mysli vyhlášku 372/2001 Sb., která je ovšem použitelná pouze pro rozúčtování teplé vody, což v tomto případě u pitné vody není totéž.

  Zdeněk II

  Vložil Mrzout, 16. Únor 2015 - 21:25

  Zdravím, v našem SVJ to máme ještě ošetřeno tak, že do písemné výzvy píšeme, že pokud vlastník v době odečtů nemůže být přítomen, provede si odečet sám čili napíše stav a číslo vodoměru a ve stanoveném termínu odevzdá buď osobně nebo vhodí do schránky osoby provádějící odečty (předseda, místopředseda, člen výboru, vlastník určený výborem SVJ). Podotýkám, že jsme dům o 40 bytových jednotkách a nikdy problém nebyl, odečty si jako výbor vedeme. Mrzout

  Vložil Loreta, 15. Únor 2015 - 16:16

  Děkuji pane Zdenku II za váš příspěvek. Naše stanovy z roku 2005 praví..shro­máždění rozhoduje o způsobu rozúčtování cen služeb na jednotlivé vlastníky společenství, není-li stanoveno zvláštním právním předpisem nebo rozhodnutím cenového orgánu.To je vše.

  Vložil petr v8 (bez ověření), 15. Únor 2015 - 14:21

  Pokud není odečet možný, tak se stav udělá podle vyhlášky odhadem.

  Vložil Loreta, 15. Únor 2015 - 14:32

  Podle jaké vyhlášky? A jakým odhadem? Tomu nerozumím, ale děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".