Nulovy udaj na merici tepla

Vložil Kratusin, 18. Duben 2011 - 16:06 ::

DD

jak se posuzuje pri vyuctovani, pokud ma nekdo na pomerovem merici u topneho telesa spotrebu nula nebo hodnotu blizici se nule?

Dekuji predem za odpoved.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 19. Duben 2011 - 3:09

  Pane Kratusine, takový náměr se posuzuje jako kterýkoliv jiný: zjistí se, zapíše se a použije se při výpočtu k rozúčtování topných nákladů.

  P.S.: Indikátor topných nákladů NENÍ měřičem tepla.

  lake

  Vložil Koudelka Ant. (bez ověření), 18. Duben 2011 - 16:19

  Takový uživatel dodává do otopného systému teplo (ohřívá topné těleso, např. krbem).

  Budou mu vyplaceny peníze.

  Vložil Petr Patočka, 18. Duben 2011 - 18:52

  Na to aby uživatel mohl dostat nějaké peníze, musel by přeci zcela logicky mít náměr záporný *. Vycházíme-li z tvrzení, že indikátory měří teplo **.

  vysvětlení:
  * zcela překvapivě je tato vlastnost u některých indikátorů opravdu použita, naštěstí se pokud vím u nás zatím neprodávají
  ** indikátory teplo něměří, já to vím, ale neustále se s tímto nesmyslem setkávám i u firem, které je nabízejí

  Petr Patočka

  Vložil Zahradník (bez ověření), 19. Duben 2011 - 9:01

  Dovolím si doplnit p. Patočku. Pro měření za účelem rozdělení topných nákladů používáme (cituji firmu, ale pro základ to stačí) ve smyslu norem ČSN EN 834 a ČSN EN 835 dva typy rozdělovačů: Elektronický a odpařovací. Elektronický rozdělovač topných nákladů pracující na principu rozdílu teploty otopného tělesa a teploty místnosti. Indikátor – rozdělovač topných nákladů pracující na odpařovacím principu. Je ovšem nutné se vyjadřovat na úrovni diskutéra. Nebudu vykládat „80.leté babičce“, že to co má na radiátoru neměří teplo. Nebudu se dohadovat s odborníkem, že to měří teplo. Pan Koudelka si samozřejmě dělá legraci a reaguje s nadsázkou. Předem děkuji za -. Zahradník

  Vložil Petr Patočka, 21. Duben 2011 - 7:50

  Dovolím si doplnit p. Zahradníka. Elektronický dvoučidlový indikátor rozhodně neměří teplotu místnosti. Tyto indikátory měří něco co se celkem dobře blíží teplotě topného tělesa a něco co jen velice vzdáleně připomíná teplotu místnosti. Pokud někdo chce tvrdit, že zhruba jeden centimetr od topného tělesa měří teplotu místnosti (aniž by uměl jakkoli zjistit případné zakrytí nebo jiné ovlivnění) je to opravdový hrdina. A pokud následně tento údaj použije ke stanovení úhrady je to opravdu velký hrdina.

  Petr Patočka VIPA CZ s.r.o.

  Vložil Musíte zadat své jméno. (bez ověření), 21. Duben 2011 - 17:13

  Pane Patočko,

  jsou Vámi zmiňované poměrové rozdělovače vodotěsné? Pokud ano, do jaké míry (po jaký počet hodin odolávají jakému počtu atmosfér)?

  Vložil Petr Patočka, 21. Duben 2011 - 21:35

  Omlouvám se, ale nechápu vazbu mezi vodotěsností a indikátory topných nákladů. Všechny indikátory se montují buď na povrch topného tělesa nebo na zpětnou trubku. Vodotěsnost opravdu není vlastnost, kterou má indikátor mít. Pokud už dojde k situaci kdy je indikátor vystaven těmto podmínkám, myslím, že to že indikátor přestane fungovat je pro uživatele takto postiženého bytu ta nejmenší starost.

  Petr Patočka VIPA CZ s.r.o.

  Vložil Zahradník (bez ověření), 21. Duben 2011 - 8:52

  Pane kolego, pouze jsem citoval a nediskutoval o dalších aspektech principu, protože to není předmětem těchto stránek. Pouze jsem trochu rozvedl, ovšem nepočítal jsem s tím, že se Vám šlápne na vaše Ego. Velice se Vám omlouvám. Zahradník.

  Vložil Petr Patočka, 21. Duben 2011 - 9:04

  Omlouvám se, pokud to vypadá tak, že moje připomínka mířila proti Vám. Ta moje připomínka nebyla cílena na Vás, ale na princip indikátoru. Prosím tedy přijměte moji omluvu.

  Petr Patočka VIPA CZ s.r.o.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".