Novela NOZ a ZOK 2016

Vložil Pavel, 12. Březen 2014 - 23:01 ::

Mám dojem, že jsem při nástupu nové vlády četl, že NOZ a ZOK bude novelizován k 1.1.2015.

Asi to byly předčasné a ukvapené sliby. Podle dnešní zákulisní informace se sice novela NOZ a ZOK připravuje, ale až s termínem od .1.2016.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 13. Březen 2014 - 5:21

  NOZ je bohužel plný nesrozumitelných a nejednoznačných právních norem. Vydatně k tomu přispěl pan profesor Eliáš:

  • Tím, že definoval zcela novou právnickou osobu SVJ(2012),která vzniká jinak, má odlišnou právní způsobilost a odlišný rozsah zákonných práv a povinností vůči vlastníkům jednotek;
  • Tím, že pro novou právnickou osobu SVJ(2012) nesmyslně použil stejný název, jaký již mají stávající právnické osoby SVJ(2000);
  • Tím, že úplně zapomněl na nutné přechodové ustanovení pro SVJ(2000);
  • Tím, že připustil zrušení ZoVB bez těchto přechodových ustanovení v NOZ;
  • Tím, že nové právnické osoby SVJ(2012) nezařadil systematicky mezi korporace, takže jde o extra zvláštní právnickou osobu, která není korporací (není ani spolkem, ani žádným jiným typem korporace),
  • Tím, že nejen zdvojil, ale ztrojil právní úpravu: tytéž spoluvlastnické právní poměry jsou upraveny třemi odlišnými způsoby ve třech odlišných částech NOZ: spoluvlastnictví, přídatné spoluvlastnictví a bytové spoluvlastnictví. Pejsek s kočičkou vařili dort, ale neuměli se rozhodnout co do něj dát a co ne. Tak tam přidali všechno …
  • K tomu přistupuje ještě čtvrtá záležitost: bytové vlastnictví podle ZoVB, které nová právní úprava dokonale ignoruje, přestože dříve vzniklé právní vztahy samozřejmě existují nadále a dotýkají se 1.2 milionu vlastníků jednotek a 55000 právnic­kých osob.

  A osoby odpovědné za chod tohoto státu odmítají tento právní paskvil řešit, jak plyne z plánu novelizovat NOZ teprve po dvou letech … To už budeme všichni rozhádáni a bude existovat řada protichůdných judikátů v obdobných či stejných věcech.

  lake

  Vložil § (bez ověření), 13. Březen 2014 - 8:39

  Pan Eliáš je profesor rozhodnutím – jmenováním prezidenta (profesor je pracovní zařazení, pracovní pozice. Proč pan prezident taky nejmenuje např. předsedu svj nebo pokladní v supermarketu? Uvědomujete si absurditu toho jmenování?) Pan Eliáš tímto titulem získal patent na rozum a může svobodně hlásat co chce a jak chce a nikdo si nesmí dovolit jeho výroky vzít zpět, je to přece profesor. Taky proto, že byl zcela jistě povolán vyšším zájmem, aby se k tomu vyjádřil, to je vyšší princip. To, že to postavilo do nejistoty milion osob v podstatě nikoho nezajímá, protože to vymyslel pan Eliáš, profesor. Tak to zcela jistě nebude nejistota tak závažná. Neblázněte a važte si autorit. Pan Eliáš za to co způsobil bezpochyby dostal i tučnou odměnu. Vítejte v absurdistán. Ať žije císařpán.

  Vložil správce předseda (bez ověření), 13. Březen 2014 - 5:51

  Já to vidím v poněkud příznivějších barvách. A kdo chce psa (NOZ), bít, hůl si vždy najde. Kdo chce NOZ obcházet, hledá hnidy a vrtá jak krtek.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".