nová soukromá přípojka energie do společných částí domu

Vložil navarak, 11. Květen 2018 - 10:16 ::

Dobrý den V našem domě je ve společných sklepních prostorách neschválená místnost vzniklá postavením příčky a uzamykatelnými dvěřmi,kterou využívá výlučně jeden majitel(protiprávně na úkor ostatních majitelů a bez jejich souhlasu) a o které dle potřeby tvrdí,že se jedná o hoby dílnu,nebo vyzděnou sklepní kóji.V tomto prostoru si zřídil dílnu s točivými stroji,svářečkou a pod. a k ní měl donedávná natažen ze společné sítě domu elektřinu(bez odsouhlasení SVJ) s jakýmsi svým elektroměrem uvnitř a platil pomocí samoodečtu jen co nahlásil.Protože sem s ním již léta ve sporu a při jeho činosti jsem mu povoloval pojistky abych zabránil jeho činosti,která mně obtěžuje a ohrožuje(hlavně výpary s čiností spojené)rozhodl se udělat si vlastní novou přípojku psanou jen na něj.Vím,že energetici udělají přípojku klidně i uprostřed náměstí hlavně když za to budou mít zaplaceno,tak se nedivím,že mu ji udělaly neboť ostatní sounáležitosti se jich netýkají a je to jen na společenství.Po namontování soukromé přípojky(čímž došlo aspoň k zrušení odběru ze společných částí domu)toto jen ohlásil na výboru a předložil jakýsi papír od jakési odborné firmy o přípojce.Tuto přípojku má zřejmě nataženou skrze zeď domu,kde se na venkovní straně nachází rozvaděč,do jím zabraných prostor.Musel tedy vrtat do pláště domu.Musí k tomu mít souhlas SVJ?Nebo si snad může kdokoliv provrtat barák a dát si vlastní přípojku do sklepa?Je na to nějaký paragraf?Děkuji za rady

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 12. Květen 2018 - 12:06

  je třeba územní souhlas SÚ a souhlas vlastníků nemovitosti. Přípojky řeší stavební zákon.

  Vložil Misme, 12. Květen 2018 - 7:32

  Radím jako laik, jen z posouzení logiky věci, když dosud na příspěvek nikdo nereagoval. Byla-li přípojka zřízena ve společných částech domu a bez vědomí a souhlasu vlastníka těchto společných částí, stalo se někde něco špatně, rozhodně nejde jen o to, že se někde provrtala nosná zeď. Taková věc nejde (neměla by legálně jít) provést bez smlouvy, a smlouva by měla být uzavřena s vlastníkem společných částí domu, resp. jeho statutárním zástupcem. První, co bych řešila, je tedy smlouva – kdo s kým ji uzavřel. Ale dovolím si ještě jedno upozornění – dům, jeho prostory jsou kolaudovány k určitým v prohlášení specifikovaným účelům. Takže doporučím vám nahlédnout do prohlášení, a pokud se s dílnou takového vybavení v daných prostorách v prohlášení nepočítá (prohlášení ji neuvádí), pak máte legitimní titul k požadavku na její zrušení. V této věci se můžete obrátit s dotazem i na hasiče, protože na požární bezpečnosti obvykle změna užívání prostor uvízne.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".