Neúčast na schůzi společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ)

Vložil MJ92 (bez ověření), 17. Červen 2018 - 16:26 ::

Dobrý den, na druhý pokus máme svolanou schůzi vlastníků bytových jednotek (SVJ). První termín schůze byl pro mě časově přijatelný, druhý už mi nevyhovuje (pracovní důvody). Nemám možnost ani za sebe někoho na schůzi poslat. Zajímalo by mě tedy, jaké mám možnosti (např. jak se dozvědět o čem se hlasovalo a v jakých hlasových poměrech či kdo byl na schůzi přítomen a kdo ne). Dále bych se chtěl zeptat, zdali musí být udělán o schůzi zápis a zdali si ho můžu vyžádat k nahlédnutí a u koho popřípadě kde. Předem děkuji za odpovědi…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janica, 18. Červen 2018 - 18:40

  Pokud to stanovy dovolují, můžete dát plnou moc. K plné moci je nutno doložit návrh usnesení a jak budete hlasovat. Pozvánka s programem byla vyvěšena nebo ji vlastník dostane mailem. Je možnost si vyžádat podklady k programu schůze. Pokud nejde dát plnou moc, tak si pak vyžádejte zápis, kde bude uvedeno, kolik vlastníků s podílem bylo přítomno a jak se hlasovalo.

  Vložil abc (bez ověření), 18. Červen 2018 - 2:09

  Na schůzi se hlasuje o tom, co je na programu schůze. O tom se dozvíte z pozvánky, nebo ne? O ničem jiném, kromě toho, co je na pozvánce na schůzi ani hlasovat nejde. Ze schůze se dělá zápis. Kdo za něj zodpovídá byste měli mít ve stanovách. V normálních společenstvích je po schůzi zápis na nástěnce. Lze si jej taky vyžádat u předsedy.

  Vložil MJ92 (bez ověření), 18. Červen 2018 - 12:39

  Pod jedním bodem programu je položka „různé“, tak jsem myslel, že by se mohlo třeba o něčem hlasovat v tomto bodě…V programu je volba nového předsedy, změna stanov a zvýšení příspěvku do fondu oprav. Původně byla účast na schůzi pro všechny nutná, nyní se ale zdá, že předsedovi moje neúčast zas tak moc nevadí… alespoň mi to tak přijde. Znamená to tedy, že k výše zmíněnému se nebudu moci nijak vyjádřit a hlasovat o tom? Principem " o nás bez nás"… Předem děkuji za odpovědi.

  Vložil solid, 19. Červen 2018 - 15:22

  V bodu různé se nehlasuje,nikdo nemá patřičné informace,aby se případně mohl připravit a rozhodnout.Jde spíše o připomínky členů.Ale může se to stát,pokud,nap­říklad předseda na začátku schůze požádá o přidání dalších bodů.V tomto případě musí s přidáním bodů souhlasit VŠICHNI přítomní na usnášeníschopné schůzi.

  Vložil JaVa, 19. Červen 2018 - 15:51

  Vaše tvrzení:

  „V tomto případě musí s přidáním bodů souhlasit VŠICHNI přítomní na usnášeníschopné schůzi.“,

  nemá oporu v zákoně!

  Stále platí:

  § 253/89/2012 Sb.,

  (3) Záležitost, která nebyla zařazena na pořad zasedání při jeho ohlášení, lze rozhodnout jen za účasti a se souhlasem všech členů spolku oprávněných o ní hlasovat.

  Přeji hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil solid, 19. Červen 2018 - 18:31

  děkuji za opravu a máte pravdu.Prosím všechny, berte můj výše uvedený příspěvek jako nepravdu.Děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".