Nesouhlas.Platby za uklid v druzstevnim cinzaku.Jsem vlastnikem bytu.

Vložil enria (bez ověření), 1. Duben 2015 - 20:21 ::

Dobry vecer. Bydlime v druzstevnim cinzaku s 23byty.Byt jsem odkoupila pred 10lety.V nedeli na schuzi odhlasovali,ze cinzak nam bude uklizet pani za 90,–na rodinu.Podotykam,ze nas vchod je nejcisci na jiznaku.Jako vlastnik bytu,musim taky platit 90,–?Rekl spravce,ze nam to daji do najmu.Maji na to pravo?bez naseho souhlasu.Dekuji za vasi odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Korky0202, 3. Duben 2015 - 6:19

  Jestliže je v bytovém domě SVJ, jsou důležité, co je napsáno ve Stanovách. Jestliže je ve Stanovách uvedeno, jakým způsobem se bude uklízet, zda se o formě úklidu může hlasovat či přijímat rozhodnutí na Shromáždění. Také je možné, že ve Stanovách může být článek, kdy o tom může rozhodnout Výbor. Například nedojde ke schválení formy úklidu, či se forma úklidu nedodržuje.

  Částka může být součástí příspěvku do FO či může být uvedena zvlášť na vyúčtování.

  Vložil enria (bez ověření), 3. Duben 2015 - 13:52

  Děkuji za Vaši odpověď.

  Vložil Kajak, 2. Duben 2015 - 17:50

  Tohle je otázka pro Lakeho, ten Vám dá relevantní právní odpověď. Četl jsem tady mnoho článků.Z mého pohledu, jako menšinového majitele bytové jednotky, kde je většina družstevních majitelů, bych nic neplatil za úklid. To si chválilo družstvo na schůzi. Když družstvo neuzavře smlouvu mezi jednotlivými majiteli bytov jednotek, tak mají smůlu. Vy jste pouze povinna přispívat na správu domu + služby a tam by jste měla mít také smlouvy mezi Váma a družstvem. Lepší je bydlet v budově, kde mají všichni byty v osob.vlastnic­tví=SVJ. Mít vlastní barák mluví za vše=s nikým se nedohadovat, jen na to mít penízky.:-)

  Vložil enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 21:27

  Dobrý večer,kde najdu p.Lakeho.Děku­ji…Vážím si Vaši odpověďi.

  Vložil Kajak, 3. Duben 2015 - 16:00

  Kde najdete p.Lakeho nevím, nelze ho kontaktovat emailem. Je to jeho právo. Sám bych si ho kontaktoval na právní služby. Myslím ale, že tu dává lidem zadarmo mnoho odpovědí. Je to škoda. Jestli je právník, to nevím. Odpovědi tomu nasvědčují. Pouze se mohu domnívat. Kajak

  Vložil enria (bez ověření), 4. Duben 2015 - 9:21

  Děkuji Vám.:-):-)

  Vložil enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 18:55

  Moooooc děkuji za odpověď.

  Vložil Johana (bez ověření), 2. Duben 2015 - 11:50

  Jste vlastníkem, nebo nájemcem bytu?

  Vložil enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 12:00

  Jsem vlastnikem bytu.

  Vložil JaVa, 2. Duben 2015 - 10:26

  Ano mají na to právo,pokud si to odsouhlasili určeným kvórem na shromáždění.Ale nemají právo Vám to dát do „nájmu“,neboť vlastník bytové jednotky nikomu „nájem“ neplatí.

  Vložil enria (bez ověření), 8. Duben 2015 - 17:38

  Už mi to do nájmu dali.Dnes to došlo.Fakt nevim co s tím.

  Vložil Mrzout, 8. Duben 2015 - 18:10

  Zdravím,

  Platit..........

  Mrzout

  Vložil enria (bez ověření), 8. Duben 2015 - 18:40

  Tak to pěkně děkuji…

  Vložil Mrzout, 8. Duben 2015 - 18:45

  Zdravím,

  není zač, rádo se stalo..........:-))); Platit a napadnout usnesení soudně.

  Mrzout

  Vložil enria (bez ověření), 9. Duben 2015 - 8:43

  Nejlepší je na to,že jsou tady 3vchody a hlasovaly jen 2.Pry v prvním je čisto a u nás na půl a ve třetim neuklízí nikdo.Tak třetí vchod přehlasoval ten druhy.Tak když hlasovat,tak všechny vchody…jinak je to neplatné??Musim si zajit pro Stanovy na družstvo.Děkuji za odpověďi.

  Vložil enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 11:04

  Hlasovali dohromady najemnici i vlastnici a zjistila jsem,ze vlastnici maji hlasovat zvlast a pokud bude vic jak polovina proti,tak platit nemusime a takovdm hlasovani je taky neplatne.Je to pravda?.Kevsemu nam spravce nechce dat ani klice od zadniho vchodu..ma ho jen on…

  Vložil jaklan (bez ověření), 2. Duben 2015 - 15:30

  Nájemníci o ničem hlasovat nemohou a to ani odděleně. Hlasovat mohou pouze majitelé a nebo zástupci majitelů s plnou mocí. Správce je váš sluha (dobře placený) a nemá žádné právo vám cokoliv zakazovat a nijak vás nemůže omezovat, natož v průchodu zadním vchodem. Doporučuji vám nic neplatit dokud vám nedoloží že to bylo odhlasováno většinou majitelů nikoliv nájemníků.

  Vložil Návštěvník (bez ověření), 4. Duben 2015 - 18:40

  Proč by si nemohli hlasovat nájemníci odděleně? Těžko se vyjadřovat, když nevíme, zda se jednalo o hlasování na shromáždění vlastníků a odděleném hlasování nájemníků nebo o rozhodování nějaké samosprávy. To by se dalo zjistit např. z pozvánky a zápisu. Z nadpisu a údajích o hlasování by se dalo rozpoznat, zda se jednalo o shromáždění vlastníků a případně o členskou shůzi družstevníků (hlasy se počítají u shromáždění vlastníků podle spoluvlastníckých podílů, u členské schůze družstevníků má zpravidla každý člen jeden hlas). Oddělené hlasování nájemníků může mít podle vnitrodružstevních zásad ten význam, že určí jak má hlasovat zástupce družstva na shromáždění vlastníků. Enria psala o hlasování vlastníků, ale neupřesnila, zda započítala také hlasy vlastníka družstva, jehož vlastnický podíl zahrnuje byty, které pronájímá nájemníkům.

  Jestliže je správce družstvo, tak má samozřejmě právo rozhodovat hlasováním tak jako ostatní vlastníci. Síla jeho hlasů pak záleží na tom, jak je velký jeho spoluvlastnícký podíl. To Enria zatím neuvedla. Síla hlasů družstva na shromáždění vlastníků stoupá úměrně s neúčastí ostaních vlastníků. Při většině hlasování rozhoduje většina přítomných.

  Vložil Enria (bez ověření), 6. Duben 2015 - 10:58

  Děkuji za odpověď…Je nás 23bytu ve vchodě a z toho 7vlastniku bytu..Na schůzi nikoho nezajima,že jsou tady i majiele bytu…Spravce všechny hlasy sečte dohromady.A na nástěnce je napsané,že bude schůze o hlasovani přispěvku na úklid…Já si řádně a poctive uklízím a nevim,proč bych měla dávat za rok 1100,–za úklid sousedce,která to ma uklízet místo mě…když jsem majitelka bytu a uklízím si pravidelně.

  Vložil Návštěvník (bez ověření), 6. Duben 2015 - 12:00

  Píšete, že je Vás 7 vlastníků bytů. Ale těch zbývajících 16 bytů má také vlastníka nebo vlastníky a tvoří většinu hlasů a proto záleží na jejich hlasování. Pokud hlasuje uvedená většina proti Vám 7 vlastníkům, byť by to byl třeba jen jeden vlastník (družstvo) 16 bytů pronajímaných nájemníkům, tak je v pořádku, co se schválilo většinou hlasů.

  Zda u Vás probíhá shromáždění vlastníků řádně podle zákona vč. hodnocení hlasů podle spoluvlastnického podílu z Vašich informací nevíme, to jsem už vysvětloval v předchozím příspěvku. V případě nějaké členská schůze, o které jste ani neuvedla členská schůze čeho, nemusí jít vůbec o rozhodování vlastníků na shromáždění vlastníků, které jedině může rozhodovat o povinnostech vlastníků v domě. To byste musela uvést informace o tom,
  zda vůbec už vzniko splečenství vlastníků jako právnická osoba (dá se zjistit z rejstříku společenství vlastníků) nebo zda jde o společenství vlastníků bez právní subjektivity (nezapisovaného do rejstříku), kdy správu vykonává družstvo;
  zda je všech 7 vlastníků nadále členy družstva nebo ne;
  zda se hlasy jednotlivých vlastníků na schůzi (shromáždění) hodnotí při hlasování podle spoluvlastnickýc podílů, nebo se počítá za každý byt vlastníka 1 hlas;
  důležité je, jak vypadá zápis z té schůze, ten může dát odpovědi na některé otázky, které v této chvíli neznáme.

  Vložil enria (bez ověření), 8. Duben 2015 - 14:47

  Děkuji za odpověď.Dnes mi došlo vyrozuměni z družstva,že mi je strhávána částka 90,–za úklid měsíčně.Jsem majitelka bytu,ale stále členkou družstva mám psané ve smlouvě.Tak jak je vidět,můžete byt odkoupit a uklizet poctivě nic s tím nenadělám,pla­tit musím.

  Vložil Enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 17:31

  Děkuji za odpověď.Už jsem pročetla zakoník a jsem z toho zoufalá,jen se mi vysmál a prý platit musim a na klíč nemám nárok.Bydlíme tam 25let vše fungovalo,než dostal funkci někdo jiný.Taky odhlasovali,že se bude ročně davat 20tis.na výzdobu vchodu…květiny,o­brázky…atd.Kaž­dý s nim chce být zadobřd tak mlčí.Dekujiiiii

  Vložil Loreta, 6. Duben 2015 - 11:18

  Máte snad v prohlášení vlastníka či ve stanovách uvedeno, na co musíte přispívat. Nevěřím, že je v těchto dokumentech povinnost hradit výzdobu chodeb. Kdo chce hradit tuto výzdobu, ať si zaplatí ze své vlastní kapsy. Takém jedno SVJ, které si myslí, že si může cokoliv odhlasovat.

  Vložil enria (bez ověření), 8. Duben 2015 - 18:39

  Děkuji za odpověď

  Vložil enria (bez ověření), 2. Duben 2015 - 10:52

  Dekuji za odpověď..Ale pochopila jsem,ze platit musim.?i když si to chci uklidit sama?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".