Několik účetních období

Vložil Anonymous, 22. Září 2021 - 12:44 ::

Účetní období se nemusí krýt s kalendářním rokem.

Naše SVJ to ještě vylepšilo a má několik různých ročních účetních období, různá období pro různé platby. Je to v pořádku a nebo je někde požadováno, aby účetní období bylo pouze jedno (ať uže se kryje s kalendářním rokem nebo nekryje)?

  • nesmyslný dotaz
  • kecy
  • nepravda

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil radka2222 (bez ověření), 22. Září 2021 - 14:52

o účetnictví – účetní jednotka může mít jedno účetní období. to má vaše svj i několik různých závěrek? to ani nejde. to vytváří několik různých DaP?

Vložil Káďa (bez ověření), 22. Září 2021 - 15:02

Patrně myslí různé období pro vyúčtování pro vodu, elektřinu a pak standardní od 1.1. do 31.12. – tedy 3 různá období…

Proč ne.

Vložil radka2222 (bez ověření), 22. Září 2021 - 16:01

pokud píše účetní období, tak asi myslí účetní období. pokud myslí zúčtovací, má to taky napsat. nemám křišťálovou kouli, abych domýšlela, že když píše o kouli má na mysli krychli.

Vložil Pronajimatel (bez ověření), 22. Září 2021 - 20:37

Z věty “ různá období pro různé platby “ lze dovodit, že se jedná o vyúčtování záloh vody, elektřiny… a ne o účetnictví.

Je s podivem, že nikomu nevadí, nebo si toho nikdo nevšiml, jak SVJ tyto vyúčtování nafixlují, když často nemají od dodavatele elektřiny a vody vyúčtování k 31.12. a ty jejich odhady jsou nepřezkoumatelné, když často nevydají ani faktury. Tam je hromada chyb.

Jak se jim SVJ vyhne? Tak že rozúčtuje přesně podle období dodavatele…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".