nečlen společenství členem výboru

Vložil Jana (bez ověření), 18. Srpen 2021 - 8:50 ::

Zvolený člen výboru SVJ, který v domě nevlastní bytovou jednotku, ale trvale bydlí v bytě svého rodinného příslušníka se svým zvolením automaticky stává členem SVJ? Aniž by byt vlastnil? Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 18. Srpen 2021 - 12:34

  Členem SVJ je jen a pouze majitel bytové (nebytové) jednotky. Zvolení nečlena (nemajitele BJ) do výboru na tom nic nemění.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 18. Srpen 2021 - 12:44

  Nečlen SVJ (ať jde o předsedu, místopředsedu, nebo člena výboru, nebo člena kk) samozřejmě nemá právo hlasovat (bez plné moci) a nemá ani další práva členů SVJ.

  Nečlen SVJ nepřispívá do fondu oprav.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 18. Srpen 2021 - 9:05

  Nečlen společenství může být členem výboru – zákon to nezakazuje (případná omezení byste mohli mít ve stanovách společenství). Tím se samozřejmě nestane členem SVJ.

  Vložil Petr, 18. Srpen 2021 - 18:42

  "nečlen společenství členem výboru

  Vložil Jana (bez ověření), 18. Srpen 2021 – 8:50 :: Ostatní

  Zvolený člen výboru SVJ, který v domě nevlastní bytovou jednotku, ale trvale bydlí v bytě svého rodinného příslušníka, se svým zvolením automaticky stává členem SVJ? Aniž by byt vlastnil?"

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Jano, četla jsi někdy pozorně (!!!) NOZ ? Nebo stačilo pozorně číst aspoň před položením dotazu.

  § 1194

  (1)

  (2) Členství ve společenství vlastníků je neoddělitelně spojeno s vlastnictvím jednotky. Za dluhy společenství ručí člen podle velikosti podílu na společných částech.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".