Nebyové prostory

Vložil Anonymous, 1. Únor 2009 - 14:18 ::

Dobrý den, minulý rok nám město dalo k odprodeji byty, jedná se o 18 bytových jednotek a všichni nájemníci jsme si tyto byty koupili. Dostali jsme smlouvu o úplatném převodu vlastnictví bytové jednotky a spoluvlastnického podílu k pozemkům, kde jsou sklepy, kočárkárna, sušárna, prádelna, mandlovna a místnost označená jako dílna. Tato místnost je zakreslena i na podzemním podlaží jako ,dílna". Dříve tuto místnost město pronajalo nájemci, který bydlel v tomto domě a měl tam zařízenou dílnu. Nyní musel tuto svoji dílnu vyklidit a správce sám rozhodl, že z této místnosti se stane sušárna. Zajímalo by mne, zda je možné, když ve smlouvě o úplatném převodu vlastnictví bytvé jednotky a spoluvlastnického podílu k pozemkům je tato místnost vedena a zakreslena jako dílna, jestli má správce pravomoc o této místnosti rozhodovat sám, nebo bychom měli hlasovat (75%), jak bude s touto místností naloženo. Samozřejmě, že všichni nájemníci máme v této místnosti určitý podíl. Děkji Vám za názor Pavlína

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 1. Únor 2009 - 18:48

  Správce nemá kompetenci rozhodovat o užívání majetku vlastníků.

  G.X.

  Vložil Anonymou (bez ověření), 1. Únor 2009 - 20:23

  Pokud je místnost kolaudována jako dílna a stále to platí (běžte se podívat do stavebního archivu), tak se musí nechat udělat rekolaudace, aby mohla být používána jako sušárna nebo cokoli jiného. Jinak souhlas, že správce se do toho nemá co míchat. Je to vaše, ne jeho. To jsou ty praktiky bývalého OPBH.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".