Navýšení FO o sklepy a balkony

Vložil Ivana Žáčková (bez ověření), 6. Červen 2019 - 8:13 ::

Dobrý den, do začátku letošního roku jsme v našem SVJ platili 10let shodnou částku, protože v našem domě jsou stejné byty. V letošním roce přišel předseda s návrhem na navýšení na 26 Kč na m2 a započítal do plochy bytů i sklepy a balkony s čímž nesouhlasím. Platím najednou o 6m2 víc, což je docela dost. Sklep nemám shodný s výměrou a nemohu se domoci nápravy a balkony místo francouzských oken vymyslel sám předseda, protože se mu zachtělo balkonu, nikdo proti tomu nic nenamítal, ale tehdy to nebylo o placení. Při pomyšlení, že předseda za odměnu, kterou mu dáváme, vymýšlí jen zdražování našeho bydlení a sám, když má tu odměnu, vlastně bydlí zadarmo, mě dost štve. Protože jsem se ohradila, nechal si k tomu navýšení podepsat souhlas některých spoluvlastníků a s advokátem to vyřešili tak, že to vlastně není navýšení spoluvlastnických podílů. Jak to tedy vlastně je? Paragrafy jsou sice pěkně zakroucené, ale když se dají vykládat různě, tak jsou k ničemu. V PV mám psán spoluvlast.podíl 51m2, platit ale budu za 57m2. Je to správné, nebo mi s tím nějaký advokát poradí? Svévole předsedy a ohebnost všech spoluvlastníků mne děsí. Děkuji za radu. Ivana

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil SVJ_Hr, 7. Červen 2019 - 14:08

  Dobrý den, vy jste uvedla dost různorodých údajů, ale nikoliv ty podstatné. Navýšení platba do tzv. FO je možné, když se to zdůvodní a je to potřeba, což ale vůbec nesouvisí s těmi sklepy a balkony. Píšete, že sklep neodpovídá výměře a nikdo to neřeší? tomu nerozumím? a k těm balkonům – jak to bylo projednáno při dodatečné výstavbě? jak to bylo odsouhlaseno – jako společné části nebo společné ve výučném užívání ? a jak je řešena údržba a opravy těchto „balkonů“ – kdo to platí? Ti, kdo tvrdí, že musí být souhlas VŠECH vlastníků nemají tak docela pravdu, jelikož ani právní názor na toto není jednotný. Ovšem nejlepší je vždy se domluvit. a co na to říkají ostatní vlastníci?

  Vložil SVJ_Hr, 7. Červen 2019 - 14:05

  Dobrý den, vy jste uvedla dost různorodých údajů, ale nikoliv ty podstatné. Navýšení platba do tzv. FO je možné, když se to zdůvodní a je to potřeba, což ale vůbec nesouvisí s těmi sklepy a balkony. Píšete, že sklep neodpovídá výměře a nikdo to neřeší? tomu nerozumím? a k těm balkonům – jak to bylo projednáno při dodatečné výstavbě? jak to bylo odsouhlaseno – jako společné části nebo společné ve výučném užívání ? a jak je řešena údržba a opravy těchto „balkonů“ – kdo to platí? Ti, kdo tvrdí, že musí být souhlas VŠECH vlatníků nemají tak docela pravdu, jelikož ani právní názor na toto není jednotný. Ovšem nejlepší je vždy se domluvit. a co na to říkají ostatní vlastníci?

  Vložil Jan77 (bez ověření), 6. Červen 2019 - 9:24

  Paragrafy Obč. zákoníku jsou si se pěkně košaté, ale je užitečné je nastudovat.

  Pro vás bude důležitý

  § 1214

  Rozhodnutí se přijímá většinou hlasů všech vlastníků jednotek, ledaže stanovy vyžadují vyšší počet hlasů. Mění-li se však všem vlastníkům jednotek velikost podílů na společných částech nebo mění-li se poměr výše příspěvků na správu domu a pozemku jinak než v důsledku změny podílů na společných částech, vyžaduje se souhlas všech vlastníků jednotek.

  Vložil anonim (bez ověření), 6. Červen 2019 - 10:50

  Jano ??

  To je zákon a o tom rozhodují jiní než shromáždění a výbor !!!!!

  Je nutno podat odpor k zákonodárcům­.......

  Je směrodatné popuze to tučné.

  JE MOŽNÉ POUZE MÍNUSOVAT JAKO VŽDY, KDYŽ DOJDE NA PRAVDU

  anonim

  Vložil Ivana Žáčková, 6. Červen 2019 - 9:42

  Jestli se mne týká to tučně vytištěné, tak je to sice hezké, ale po poradě s právníkem to předseda navýší s většinovým souhlasem. Já se však domnívám, že by měl být 100%ní. Argumenty nefungují, právník tak poradil a co tedy dál?

  Vložil anonim (bez ověření), 6. Červen 2019 - 15:37

  Přece i předseda musí dodržovat zákony ČR ?

  Jediná možnost je se obrátit na soud prvého stupně a podat stížnost z důvodu porušení zák. č. 89/2012 sb.v občansko právním sporu z důvodu porušení vlastnického práva na základě : Prohlášení vlastnika :,které určitě vlastníte ?

  Jakého máte právníka, doufám že ne právníka který je na platebním FO vašeho výboru ?

  anonim

  Vložil anonim (bez ověření), 6. Červen 2019 - 8:30

  Vážená pí.Žáčková.

  Je nutnost argumenrovat Smouvou o předání byt do osobního vlastnictví- prohlášení vlastníků.

  Je možné se hájit na základě zák.č. 89/2012 sb.v § 1042,§ 424, § 1194 ods.1,§126 a v § 1167– není možnost vlastnické právo za neplatnéa je zapotřebí všech vlastníků jednotek a § 1214 je zapotřebí souhlasu všech vlastníků na změnu výše příspěvků.

  anonim

  admine nemazat jako vždy !!!!!!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".