Nařízení vlády k provedení § 1 222 NOZ

Vložil Pavel, 13. Listopad 2013 - 20:06 ::

Již jen na Sbírku zákonů čeká nařízení vlády k provedení § 1 222 NOZ.

Hezký den!

PřílohaVelikost
NV_k_1222.doc80 KB
NV_k_1222.pdf111.57 KB

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil chápající (bez ověření), 14. Listopad 2013 - 7:39

    Pane Pavle, dík. Dovolil jsem si prekopirovat základní ustanovení. Právní úprava v NOZ se nebude dotýkat jednotek , které již vznikly podle zákona o vlastnictví bytů, pro něž bude platit dosavadní právní režim.

    Ačkoli jsem chápající, nechápu humbuk, který se na fóru spustil.

    Vložil Pavel, 14. Listopad 2013 - 9:43

    Stávající jednotky se samozřejmě budou řídit ZoVB viz. § 3063, ale o stávajících SVJ si to z osob s právním vzděláním myslí pouze jedna koncipientka.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil chápající (bez ověření), 15. Listopad 2013 - 9:08

    No jo. Advokáti větri dobrý job. Takže byty jo,ale SVJ tvořené těmito byty ne?? To je ale blbina.

    Vložil lake, 15. Listopad 2013 - 9:22

    Pane chápající,
    není pravda, že §§§ jsou ohebné. Znění nového Občanského zákoníku je přece jasné, srozumitelné a jednoznačné. Zmatek do toho vnášejí různí právníci – vykladači, kteří nejsou ani schopni napsat proč se domnívají, že současná SVJ mají mít něco společného se SVJ(2012) podle NOZ.

    Kdyby to alespoň jeden z nich napsal, hned bychom viděli, kde dělá sokolík chybu. Ale oni pouze mlží.

    A k tomu bohužel pořádají různá (dobře placená) školení a na nich valí do hlavy členům SVJ různé nepodložené nesmysly. A opět nejsou schopni ničím prokázat proč ty výmysly tvrdí. Bylo by to směšné, kdyby při tom nepokrucovali ústavu a neignorovali nálezy Ústavního soudu.

    lake

    Vložil chápající (bez ověření), 15. Listopad 2013 - 9:32

    Potom mi ovšem není jasné, proč s tím nevylezete na světlo boží. Skrývat se pod nickem Vám nic nepřinese. Zato taková účast v poradním sboru třeba v MMR by byl docela dobře hodnocený a záslužný čin.

    Vložil lake, 14. Listopad 2013 - 13:21

    Pane Pavle, ono je úplně jedno co si kdo myslí. Samotné my šlení není právní kategorie. Vícekrát jsem upozornil: prasečí názor právníků, který ignoruje Ústavu a nálezy Ústavního soudu o nepravé retroaktivitě, je názorem právně vadným.

    Navíci tito mistři překrucování práva nedokázali svůj vadný názor podepřit žádným právním výkladem. To je ostuda. Právník by neměl veřejně tvrdit nic, co nedokáže podpořit právním výkladem. A podívejme se – ve Vašich příspěvcích jste ani jednou necitoval právně podložený výklad kohokoliv. Jen samé nepodložené mlhavé dohady právníků a právníčků. Kecy bez obsahu …

    Pouze ta koncipientka je jediná, která k věci sdělila něco, co má také právní obsah.

    Znásilňování práva bylo koníčkem zvrhlých právníků v Hitlerově Reichu, pak i za rudochů u nás. Netušil jsem, že stejné zvrhlé a protiústavní praktiky se objeví v České republice v 21. století.

    Celá nesmyslná a směšná konstrukce se zhroutí jako domeček z karet, jakmile se první takový případ dostane před soud. V tom okamžiku bude soud povinen vycházet ze znění NOZ a z judikátů Ústavního soudu publikovaných ve Sbírce zákonů.

    lake

    Vložil & (bez ověření), 15. Listopad 2013 - 16:16

    „Samotné myšlení není právní kategorie.“

    To byste se asi divil. Kolik sázíte?

    &

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".