Náklady údržby společných částí domu

Vložil J.Pátík (bez ověření), 29. Duben 2011 - 15:29 ::

Dobrý den, prosím touto cestou o oficiální vyjádření – výklad k §8 Zák. 72/94 Sb., kdy se vlastník bytové jednotky podílí na správě domu dle spoluvlastnického podílu na společných částech domu.

Jedná se o dům, do kterého je plynovodní přípojkou přiveden zemní plyn a domovním rozvodem k jednotlivým odběrným místům (bytům). Dle §2, pís.g) se tedy jedná společnou část domu. V rámci vnitřního rozvodu plynu ale není tento přiveden do několika bytů (na jedné stupačce). Je tedy povinností vlastníka bytu, do kterého plyn není přiveden, podílet se na nákladech provádění revizí a údržby tohoto zařízení domu od HUP po plynoměry v bytech (společná část plynovodu)?

Velice vám děkuji za ochotu a vyjádření.

J. Pátík

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 29. Duben 2011 - 15:52

  Co patří mezi společné části domu (a pro které vlastníky jednotek je určitá část společná) zjistíte jedině z Prohlášení vlastníka budovy. Od toho se pak odvíjí povinnost vlastníků jednotek přispívat na správu, údržbu a opravy této společné části.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".