Možný střet zájmu

Vložil Miroslav Stuchlík, 14. Srpen 2021 - 7:50 ::

Dobrý den. Naše společenství vlastníků si odhlasovalo zateplení bytového domu. Když pominu fakt,že se jedná o zateplení pouze štítových zdí, což je podle mého názoru nesmyslné vyhazování společných peněz za něco ,co nepřinese téměř žádný požadovaný efekt v podobě úspor za vytápění,nicméně, hlasování se účastnila manželka majitele firmy,která se následně přihlásila do výběrového řízení na zhotovení zateplení. Manželé jsou vlastníci bytové jednotky a členy SVJ. Není to STŘET ZÁJMŮ ? Není proto samotné hlasování neplatné ? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P6g (bez ověření), 17. Srpen 2021 - 21:53

  Mají firmu dát do svěřeneckého fondu?

  Vložil Miloš Čech, 15. Srpen 2021 - 10:18

  Obešlete několik dalších firem provádějící zateplení a proveďte výběrové řízení.

  Vložil Justitianus, 14. Srpen 2021 - 10:34

  Pane Stuchlíku, možná Vás to překvapí, ale mezi spoluvlastníky je střet zájmů naprosto běžný. Každý spoluvlastník může mít jiné zájmy a jiné představy o hospodaření se společnou věcí.

  Neshody mezi spoluvlastníky se odedávna řeší většinovým hlasováním. Šlo by to i jinak, například hodit si korunou. Nebo souboj na život a na smrt – ale tento způsob řešení neshod ztratil v poslední době na popularitě.

  Stěžovat si na střet zájmů mezi spoluvlastníky je stejně účinné jako stěžovat si že voda je mokrá, nebo že oheň pálí.

  Justitianus

  Vložil Miroslav Stuchlík, 17. Srpen 2021 - 16:24

  Děkuji vám za váš fundovaný komentář. Nicméně, to není stížnost ale dotaz.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".