Možnost odmítnutí nájemníka

Vložil Pavel, 13. Listopad 2015 - 9:31 ::

http://zpravy.aktualne.cz/…02590604f2e/?…

Zajímavé, zejména v době invaze muslimů do Evropy.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 13. Listopad 2015 - 15:04

  Řešilo se též zde: http://www.portalsvj.cz/…nci-asiatovi

  lake

  Vložil laik (bez ověření), 13. Listopad 2015 - 12:43

  Doufám, že nebudu OT, ale paní Šabatová je „mimo mísu“. Můžu prověřovat, zkoumat, mít kauci… nejprve žaloba na vyklizení, pak výkon rozhodnutí a mezitím je byt zdemolován… a ani šestiměsíční kauce nebude stačit na náhradu škody…

  Takže v praxi povede k tomu, jak je v článku citován …Právník Karel Šrol, který se zabývá bytovým právem, nicméně tvrdí, že realitní kanceláře budou moci i v budoucnu vlastníkům vyhovět a budou tak podobná rozhodnutí dál obcházet. „Neměli by to zdůvodňovat, to je nebezpečné. Když nebudou chtít nájemní smlouvu podepsat, měli by se omluvit, že majitel od pronájmu odstupuje nebo že si ho rozmyslel. Nic ale nezdůvodňovat,“ prohlásil Šrol.

  Aneb dopředu se zájemce nikdo ptát nebude na jeho barvu pleti, etnický původ apod., ale po případné prohlídce se dozví, že majitel s ním smlouvu neuzavře. Tečka.

  Vlastnické právo je nedotknutelné, takže tudy „cesta nevede…“ a odnese to realitní kancelář… KOCOURKOV

  Vložil lake, 13. Listopad 2015 - 15:22

  Laik napsal: „… nejprve žaloba na vyklizení, pak výkon rozhodnutí a mezitím je byt zdemolován“

  Nu, pane laiku, pokud chcete skutečně postupovat popsaným zcela nesmyslným způsobem, pak dobře Vám tak.

  My ostaní prostě v den následující po dni, kdy nájem skončil, vyhodíme bývalého nájemce na ulici. Je samozřejmě někdy nutné mít k tomu dva či tři siláky, kterým je třeba zaplatit. Ale na druhou stranu máte volný byt ihned. Pokud se snad v bytě ještě nacházejí nějaké movité věci, patřící nájemci, postupuje se podle § 2296 NOZ.

  Je vhodné mít v té době již (alespoň na papíře) sjednánu nájemní smlouvu s jedním ze siláků, s počátkem nájmu v den vystěhování. V tom případě odvrtání zámku a vyvedení bývalého nájemce z bytu je pouze oprávněnou realizací práva nového nájemce na užívání jeho obydlí.

  Bývalý nájemce nemá více práv než nový nájemce. Přesněji řečeno: bývalý nájemce již nemá k bytu žádná práva.

  lake

  Vložil Petr. (bez ověření), 15. Listopad 2015 - 14:55

  Lake napsal, jak prý my ostatní budeme postupovat. Pane lake, mluvte prosím raději sám za sebe. Já bych takovým komplikovaným způsobem spojeným se sháněním nějakých siláků rozhodně nepostupoval. Zvolil bych raději postup podle rady Advokátní kanceláře Mgr. Miroslava Zemana viz. http://www.profipravnik.cz/…at-1095.html

  Vložil Muslim (bez ověření), 13. Listopad 2015 - 12:47

  Muslim pošle na prohlídku bytu našince.

  Žádný problém.

  Vložil § (bez ověření), 13. Listopad 2015 - 11:47

  Realitní kancelář přece nepronajímá soukromý byt (výjimka může existovat), je jenom sprostředkovatelem. Náš soudní systém opět důležitě řeší hlouposti a podstatou se vůbec nezabývá. Tak je to se vším.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".