Moznost hlasovani

Vložil cartmann, 20. Listopad 2018 - 22:13 ::

Dobry den, chtel bych se prosim zeptat jestli je pravne v poradku nasledujici postup hlasovani. Meli jsme volby vyboru a revizora do dalsiho obdobi SVJ. U volby revizora byli dva kandidati. Volba probihala tak, ze bylo mozno dat hlas obou kandidatum, ze sice jakoby hlas propadl, ale mozne to je. Takze dle podilu se hlasovalo, kdo je pro, proti, zdrzel se. A hodne lidi reklo, me je to jedno a hlasovalo pro oba kandidaty. Takze ve finale rozhodlo jen par hlasu. Ale tim, ze bylo mozno hlasovat pro oba kandidaty, tak se naplnilo povinne minimum hlasu. Napr. pokud bude hlasovat 10 clenu a 8 clenu da oboum kandidatum hlas a jen dva zbyvajici clenove daji pro jednoho stejneho kandidata. Tak jeden dostal 100% hlasu a druhy dostal 80% hlasu, oba splnili 50% minimum.Ale kdyby tech 8 hlasu se zdrzelo, a volili jen ti dva zbyvajici, tak by dostal jen 20% hlasu a zvolen by nebyl. Ve stanovach ani v jednacim radu pisemne toto neni. Je tam, ze vyhraje, kdo splni 50% a bude mit vic nez ostatni. dekuji za odpoved Cart

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 21. Listopad 2018 - 0:59

  Při volbě členů KK na shromáždění se nehlasuje podle počtu členů ale podle podílů. Hlasovali jste špatně.

  Vložil cartmann, 21. Listopad 2018 - 7:52

  Hlasování bylo podle podílu. Jde o to, jestli je možno hlasovat pro oba kandidáty.

  Vložil . (bez ověření), 21. Listopad 2018 - 14:48

  Kolik máte mít členů kk? Jednoho? No tak jste měli hlasovat pro jednoho, musíte vybrat jednoho. Třeba toho, který měl víc hlasů. Ovšem ten druhý byl zvolený taky a může se odvolat. Hlasování jste nezvládli, máte v tom chaos. Takhle se to přece nedělá.

  Vložil tep (bez ověření), 21. Listopad 2018 - 9:10

  Jak píšete, vícekolové neobvyklé hlasování možné bylo. Kdybyste hlasovali obvyklým způsobem nejprve jen o prvním kandidátovi, další hlasování byste možná ušetřili, kdyby první kandidát získal hned nadpoloviční většinu hlasů. Buďte rádi, že jste nemuseli hlasovat po čtvrté, kdyby oba kandidáti při vašem způsobu hlasování získali stejný počet hlasů a jeden z obou zvolených se pak nevzdal funkce, to by byl totiž pat. Pokud by ale ani jeden z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů ani po 2. hlasování o 2. kandidátovi při běžném způsobu hlasování, tak byste stejně museli hlasovat vícekrát. Podle mého úsudku hlasování bylo platné, protože způsob sečítání hlasů při vašem způsobu hlasování nezvýhodnil žádného z obou kandidátů při sečítání hlasů ze všech 3 kol, takže nakonec rozhodla demokraticky většina hlasů pro jednoho z kandidátů.

  Vložil cartmann, 21. Listopad 2018 - 9:34

  Hlasováno bylo o každém kandidátovi zvlášť, tím, že každý mohl svůj hlas dát oboum kandidátům, tím součtem hlasů došlo ke 130% hlasů. Kdyby ti, co hlasovali pro oba se zdrželi, tak by ani jeden neprekročil 50% přítomných hlasů. Přijde mi zvláštní, že pro volbu jedné pozice je možno dát hlas více kandidátům. Asi jako při volbě prezidenta, dáte do obálky více lístků, protože jsou sympatičtí dva kandidáti, tak to dáte oboum.

  Vložil asi tak (bez ověření), 21. Listopad 2018 - 14:51

  Pane cartmanne, hlasování o členovi kk nemá nic společného s hlasováním o prezidentovi. Máte mít ve stanovách naprosto jasná pravidla. Nemáte je a to je výsledek.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".